PGNiG Superliga: Wybrzeże wypunktowało Meble Wójcik, popis Chmielińskiego

Meble Wójcik Elbląg nie wygrały w Superlidze od 23 września i jeszcze poczekają na przerwanie impasu. Na zakończenie 11. kolejki przegrali 18:29 z Wybrzeżem Gdańsk. Kapitalnie spisał się bramkarz zwycięzców, Artur Chmieliński.

Marcin Górczyński
Maciej Pieńczewski (po prawej) WP SportoweFakty / MICHAŁ DOMNIK / Maciej Pieńczewski (po prawej)

Przed meczem w Elblągu w obu zespołach humory były dalekie od idealnych. Meblarze nie mogą przełamać się od 23 września, a Wybrzeże walczy nie tylko z rywalami, ale także z plagą kontuzji. Ostatnio na L4 trafił Ramon Oliveira. Prawy rozgrywający zerwał więzadła krzyżowe w kolanie i zakończył sezon.

Gdańszczanie poradzili sobie bez swojego czołowego strzelca i nie dali szans gospodarzom. Meblarze nie potrafili sforsować obrony bądź górą był Artur Chmieliński. Po interwencjach golkipera do przodu ruszał Piotr Papaj, trafiali też Łukasz Rogulski i Michał Bednarek. Meblarzom nie mieli tak wyraźnych liderów i do przerwy przegrywali 9:13.

O ile wynik pierwszej części dawał jakiekolwiek nadzieje, to po czerwonej kartce (w 32. minucie) dla podstawowego obrońcy Marcina Miedzińskiego elblążanie znaleźli się w trudnym położeniu. Nadal świetnie bronił Chmieliński, mnożyły się kontry i łatwe bramki. W 45. minucie Marek Podobas wyprowadził na prowadzenie 22:13 i stało się jasne, że jest po meczu.

Filip Koper, Mikołaj Kupiec i Jakub Moryń to zdecydowanie za mało na Wybrzeże. Ta trójka rzuciła... 16 z 18 bramek Meblarzy. Spotkanie nie wyszło m.in. liderowi drugiej linii, Piotrowi Adamczakowi.