Puchar Polski kobiet: GTPR Gdynia z pewnym awansem. Ambitna walka akademiczek

I-ligowy MKS AZS UMCS Lublin przegrał z GTPR-em Gdynia 15:30 w meczu 1/8 finału Pucharu Polski. Mistrzynie Polski nie miały większych problemów z odniesieniem zwycięstwa, ale akademiczki walczyły z faworytem bardzo ambitnie.

Daniel Kordulski
Paulina Uścinowicz (GTPR Gdynia) WP SportoweFakty / GRZEGORZ JĘDRZEJEWSKI / Na zdjęciu: Paulina Uścinowicz (GTPR Gdynia)
Do składu gdynianek wróciła Joanna Szarawaga, kontuzjowana w meczu mistrzostw świata z reprezentacją Angoli. Pierwsza z resztą wpisała się na listę strzelców. Bohaterką pierwszych minut była młoda bramkarka MKS AZS UMCS Katarzyna Gruszecka, która obroniła kolejno rzut karny Aleksandry Zych i dwie sytuacje sam na sam (Szarawagi i Katarzyny Janiszewskiej). Po 12 minutach gospodynie objęły nawet prowadzenie 4:2. GTPR grał w tym okresie dosyć niemrawo i pozwalał rywalkom na wiele.

Faworytki były wyraźnie zdenerwowane, wdając się kilka razy w dyskusje z lubelską ławką. Nie mogły jednak długo trwać w takiej niemocy i w końcu przyspieszyły grę. W tym czasie u mistrzyń Polski wyróżniała się zwłaszcza Janiszewska, która precyzyjnie kończyła akcje ze skrzydła. Lublinianki skutecznie hamowały za to dwuminutowe wykluczenia. Starta pięciu bramek do przerwy była jednak dla nich całkiem dobrym wynikiem. Spodziewanego pogromu nie było.

Z każdą minutą po przerwie podopieczne Giennadija Kamielina, mające za sobą ciężki wyjazd do Turcji w Pucharze EHF, stopniowo powiększały przewagę. Mając lepsze warunki fizyczne, zdominowały słabnące rywalki. Podobać się mogła zwłaszcza gra rozgrywającej gdynianek Pauliny Uścinowicz. Akademiczki walczyły jednak bardzo ambitnie przeprowadzając kilka efektownych akcji.