PGNiG Superliga: Spójnia walczyła zbyt krótko. Bezlitosne Zagłębie

Zawodnicy Spójni Gdynia od początku meczu z Zagłębiem Lubin prezentowali się bardzo dobrze. Jeszcze w 18. minucie sensacja wisiała w powietrzu, później jednak na boisku istnieli tylko goście, którzy wygrali 33:19.

Michał Gałęzewski
Bartłomiej Jaszka, trener MKS Zagłębia Lubin Materiały prasowe / MKS Zagłębie Lubin / Paweł Andrachiewicz / Na zdjęciu: Bartłomiej Jaszka, trener MKS Zagłębia Lubin

Faworytami spotkania z pewnością byli bardziej doświadczeni w PGNiG Superlidze lubinianie, którzy rzeczywiście, szybko, po zdobyciu trzech bramek z rzędu, wyszli w 9. minucie na prowadzenie 4:2. Od samego początku wysoką formę rzutową pokazał Marcel Sroczyk, jednak to było jeszcze za mało na Spójnię.

Zespół Dawida Nilssona szybko wyrównał, a chwilę później nawet wyszedł na prowadzenie. Jeszcze w 18. minucie, gdy do bramki Zagłębia trafił Mariusz Czaja, na tablicy wyników widniał rezultat 8:7. Nikt nie spodziewał się tego, co zdarzyło się chwilę później.

Zagłębie zaczęło grać doskonale w obronie. Do przerwy straciło już tylko jedną bramkę, w międzyczasie demolując gdyńską defensywę. Skuteczni byli Michał Stankiewicz i Arkadiusz Moryto, a przewaga lubinian rosła z każdym momentem. Ostatecznie na przerwę obie drużyny schodziły przy rezultacie 9:16 i stało się jasne, że trudno będzie gospodarzom o komplet punktów.

Po zmianie stron przewaga zespołu z Lubina nie była już tak wyraźna, jednak Zagłębie konsekwentnie podwyższało swoją przewagę. W końcu, po kwadransie gry, powiększyła się ona do jedenastu bramek różnicy. Zagłębie na dwie minuty przed końcem spotkania prowadziło już 32:17, by ostatecznie zwyciężyć 33:19. Dzięki temu zwycięstwu, drużyna z województwa dolnośląskiego umocniła się w środku ligowej tabeli. Spójnia z siedmioma punktami zdobytymi w 22 meczach pozostaje czerwoną latarnią ligi.

Spójnia Gdynia - Zagłębie Lubin 19:33 (9:16)

Spójnia: Głębocki, Zimakowski, Michalczuk - Rychlewski 5, Brukwicki 3, Czaja 3, Jamioł 2, K.Pedryc 2, Ćwikliński 2, Krawczenko 1, Lisiewicz 1 oraz Marszałek, P.Pedryc, Wolski.