PGNiG Superliga: "Święta Wojna" dla PGE VIVE Kielce!

Starcie PGE VIVE Kielce i Orlen Wisły Płock jak zwykle przyniosło wiele emocji. Po bardzo dobrym spotkaniu ze zwycięstwa w 26. koleje PGNiG Superligi cieszyli się mistrzowie Polski, którzy wygrali 36:30.

Aneta Szypnicka-Staniec
Dean Bombac w akcji podczas meczu PGE VIVE Kielce - Orlen Wisła Płock Newspix / Pawel Janczyk / Na zdjęciu: Dean Bombac w akcji podczas meczu PGE VIVE Kielce - Orlen Wisła Płock
To było starcie godne hitu PGNiG Superligi Mężczyzn. Chociaż Nafciarze na krajowych parkietach mieli ostatnio trochę problemów, w spotkaniach Ligi Mistrzów udowodnili, że są w stanie mierzyć się z najlepszymi - doskonale radzili sobie przede wszystkim na wyjazdach - w Barcelonie i w Skopje. Dobrą dyspozycję i pełen wachlarz umiejętności zaprezentowali także w stolicy województwa świętokrzyskiego.

Już początek spotkania zwiastował ogromne emocje - obie drużyny szybko rzuciły się do ataku i poszły na prawdziwą wymianę ciosów. Nieco szybciej system gry "bramka za bramkę" przełamali kielczanie. Mistrzowie Polski wykorzystali straty rywali, wyprowadzili kontrę i po chwili prowadzili już dwoma trafieniami.

Wtedy jednak na ławce kar w krótkim odstępie czasu wylądowali Mateusz Jachlewski i Krzysztof Lijewski i przez ponad minutę i czterdzieści sekund żółto-biało-niebiescy musieli radzić sobie w podwójnym osłabieniu. Płocczanie w tym czasie zdołali odrobić jedną bramkę, a kilka minut później doprowadzili do remisu.

Wiślacy zaczęli się rozkręcać, a gospodarze im na to nie tylko pozwalali, ale momentami wręcz umożliwiali. Przede wszystkim nerwowo zrobiło się w szeregach kieleckiej ofensywy - tym razem to żółto-biało-niebiescy popełniali błędy w ataku i dostarczali łatwe piłki rywalom. Nafciarze wykorzystali trudniejszy okres PGE VIVE i szybko odskoczyli na trzy bramki przewagi.

Od 27. minuty przyjezdni musieli sobie jednak radzić bez Valentina Ghionei. Rumun za faul na Michale Jureckim zobaczył czerwoną kartkę i resztę pojedynku zmuszony był obejrzeć z trybun. W końcówce pierwszej połowy mistrzowie Polski zdołali natomiast zmniejszyć swoje straty do jednego trafienia i na przerwę schodzili przegrywając 17:18.

Po wyjściu z szatni kielczanie szybko wyszli na prowadzenie. Bardzo dobrze spisywał się Dean Bombac, a goście wyglądali na nieco zaskoczonych i mieli problemy ze skonstruowaniem skutecznej akcji. Błyskawicznie zareagował więc Piotr Przybecki i jego uwagi przyniosły pożądany skutek.

Gracze Tałanta Dujszebajewa mieli jednak odpowiedź na każde zagranie rywali, na domiar złego płocczanie na początku drugiej połowy aż przez osiem minut musieli radzić sobie w osłabieniu. Mistrzów Polski trudno było wybić z rytmu, grali bardzo konsekwentnie i bez większych problemów utrzymywali prowadzenie oscylujące wokół trzech-czterech trafień.

Końcówka spotkania należała już zdecydowanie do gospodarzy. Kielczanie narzucili bardzo szybkie tempo i ostatecznie zwyciężyli 36:30.