PGNiG Superliga kobiet: bez niespodzianki w Kobierzycach. KPR pokonał Koronę

KPR Gminy Kobierzyce potwierdza, że jest najlepszym zespołem grupy spadkowej. Tym razem drużyna z Dolnego Śląska pokonała Koronę Handball Kielce 29:25. Aż 7 bramek dla gospodyń zdobyła Mariola Wiertelak.

Michał Gałęzewski
KPR Gminy Kobierzyce WP SportoweFakty / Anna Dembińska / Na zdjęciu: KPR Gminy Kobierzyce
W sobotę zespół z Kobierzyc znów wygrał mecz grupy spadkowej. Początek spotkania z outsiderem tabeli nie był jednak najłatwiejszy dla ekipy z Dolnego Śląska. Po bramce Magdaleny Kędzior, w 8. minucie, to zespół z województwa świętokrzyskiego prowadził 4:3.

Pierwsza połowa była wyrównana do 18. minuty, kiedy na tablicy wyników widniał remis 9:9. Od tego czasu lepiej spisywała się drużyna prowadzona przez Edytę Majdzińską. Ostatecznie I połowa zakończyła się rezultatem 15:11, a dwoma bramkami zakończyła ją Martyna Michalak.

Korona Handball nie miała już nic do stracenia i w ciągu sześciu minut kielczanki rzuciły sześć bramek z rzędu, wychodząc na prowadzenie po rzucie Honoraty Czekali. Jeszcze na 13 minut przed końcem, drużyna gości prowadziła w Kobierzycach. Od tego czasu jednak lepiej spisywały się miejscowe.

W zespole KPR-u niesamowitą skuteczność pokazała w końcówce meczu Anna Mączka, która w ciągu pięciu minut rzuciła pięć bramek. Zespół Edyty Majdzińskiej wyszedł nawet na pięciobramkowe prowadzenie. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 29:25 i KPR zdobył kolejne 3 punkty do ligowej tabeli.

KPR Gminy Kobierzyce - Korona Handball Kielce 29:25 (15:11)

KPR: Ciesiółka, Słota - Wiertelak 7, Mączka 6, Jakubowska 4, Wesołowska 3, Charzyńska 3, Dąbrowska 2, Michalak 2, Janczak 2 oraz Wojda, Kaźmierska, Linkowska, Daszkiewicz, Walczak.