MKS Piotrcovia - KPR Ruch Chorzów: wygrana w cieniu wzruszających pożegnań

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / RADEK ILLINICZ / Na zdjęciu: Anna Wasilewska
WP SportoweFakty / RADEK ILLINICZ / Na zdjęciu: Anna Wasilewska

Szczypiornistki Piotrcovii obroniły ósme miejsce w ligowej tabeli i przed własną publicznością pokonały Ruch Chorzów 26:25 (13:13). Było to ostatnie spotkanie w piotrkowskiej drużynie dla przynajmniej dwóch zawodniczek.

Nowy szkoleniowiec Piotrcovii, Andrzej Bystram, obejrzał zacięte widowisko, a jego przyszłe podopieczne sprawiły, że do ostatniej sekundy wynik był sprawą otwartą. Piotrkowianki przez cały mecz prowadziły, ale gdyby ostatnia akcja KPR Ruchu przyniosła powodzenie, to spotkanie zakończyłoby się remisem.

Pierwsza połowa była bardzo wyrównana, a żadna z drużyn nie potrafiła sobie zbudować większej przewagi niż dwie bramki. Piotrkowianki kilkukrotnie miały na to szanse, ale KPR Ruch walczył dzielnie i do przerwy mieliśmy remis 13:13.

Wiele emocji przyniosła druga połowa. Na kwadrans przed końcem piotrkowski zespół prowadził już różnicą pięciu trafień (22:17) i wydawało się, że odniesie pewne zwycięstwo. Tak się jednak nie stało. KPR Ruch ambitnie walczył o zdobycz punktową i na minutę przed końcem miejscowe wygrywały już tylko 26:25. Chorzowianki miały jeszcze szanse na remis. Najważniejszą piłkę meczu obroniła jednak świetnie spisująca się między słupkami Karolina Sarnecka.

Mecz z KPR Ruchem Chorzów był pożegnaniem z Piotrcovią dla Pauliny Marszałek i Aleksandry Kucharskiej. Pierwsza z nich szuka nowego klubu, druga przenosi się do KPR Gminy Kobierzyce.

- Było to pięć wspaniałych lat. Piotrków Trybunalski traktuję jako swoje miasto, bo dostałam tutaj szansę na rozwój. Nie jest wcale wykluczone, że kiedyś tu wrócę. Potrzebowałam zmiany otoczenia - przyznała po meczu Kucharska.

Nad zakończeniem kariery zastanawia się kapitan drużyny, Anna Wasilewska. - Kilka miesięcy temu byłam zdecydowana, aby przestać grać w piłkę ręczną. Teraz jednak już nie jestem przekonana. Odkładam tę decyzję, jestem piotrkowianką i całym sercem jestem i będę ze swoją drużyną - przyznała rozgrywająca.

MKS Piotrcovia - KPR Ruch Chorzów 26:25 (13:13)

MKS Piotrcovia: Opelt, Sarnecka - Kucharska 3, Matyja 2, Klonowska, Kopertowska 2, Marszałek 4, Wypych 5/3, Ivanović 1, Belmas 2, Despodovska 3, Wyrzychowska 4, Dronzikowska. Trenerzy: Robert Sobór/Agata Wypych Kary: 10 min (Kucharska, Matyja, Kopertowska, Marszałek, Wyrzychowska) Rzuty karne: 3/4

KPR Ruch: Kuszka, Kayumova - Jasinowska 5, Drażyk 3/1, Masłowska, Lesik 1, Piotrkowska 4, Rodak 6/3, Kiel 1, Lipok 2, Stokowiec 3. Trener: Jarosław Knopik Kary: 14 min (Masłowska x2, Drażyk, Lesik, Rodak, Kiel, Kayumova) Rzuty karne: 4/5

Sędziowali: Paweł Podsiadło, Adam Świostek (Radom). Widzów: 250

[b]ZOBACZ WIDEO Wyjątkowy mecz Juventusu. Koniec warty Gianluigiego Buffona [ZDJĘCIA ELEVEN SPORTS]