Liga Mistrzów: Sporting lepszy do Metalurga. Błysk formy Ivana Nikcevicia

W pierwszej kolejce Tatran Preszów pewnie wygrał z Besiktasem Mogaz Stambuł (28:22). W innym meczu grupy C, Sporting triumfował 34:26 z Metalurgiem Skopje. Cztery bramki rzucił Ivan Nikcević, były skrzydłowy Orlenu Wisły Płock.

Bartosz Grzelak
Piłka do gry w szczypiorniaka WP SportoweFakty / Michał Domnik / Piłka do gry w szczypiorniaka

Ruszyły zmagania w grupie C Ligi Mistrzów. Na ich starcie piłkarze ręczni Tatrana Preszów pewnie zwyciężyli 28:22 z Besiktasem Mogaz Stambuł, czym potwierdzili swoją dobrą formę z występów w lidze SEHA, m.in. wysoko ograli RK Vojvodinę Nowy Sad (27:17) oraz nieznacznie przegrali z Vardarem Skopje (26:27). Mistrzowie Słowacji przeważali od początku spotkania, w 10. minucie podwyższyli prowadzenie, kiedy po raz kolejny do bramki trafił dobrze dysponowany Bruno Butorac (7:3).

Przed przerwą Besiktas odrobił część strat, atak tureckiego zespołu opierał się na zgraniu doświadczonych zawodników, Ramazana Döne i Tolgi Özbahara (11:13). Jednak na początku drugiej połowy meczu gospodarze wykorzystywali techniczne błędy rywali i odskoczyli na pięć bramek różnicy po skutecznie skończonej akcji przez skrzydłowego Tomasa Cipa (19:14). W ostatniej fazie starcia kontrolowali wydarzenia na parkiecie, nawet pomimo czerwonej kartki, którą otrzymał Jakub Hrstka na pięć minut przed końcem gry.

W drugim spotkaniu Sporting CP Lizbona podejmował Metalurg Skopje i pewnie wygrał 34:26, choć z przebiegu pierwszej połowy nic na to nie wskazywało. Macedończycy częściej wychodzili na prowadzenie, bramkę Matevza Skoka ciągle niepokoił uzdolniony rozgrywający Mario Tankoski. Dopiero przed przerwą stan rywalizacji wyrównał Ivan Nikcević (13:13).

Na drugą część szczypiorniści Sportingu wyszli odmienieni i z minuty na minutę powiększali przewagę. Z drugiej linii odważniej rzucał Carlos Ruesga, w szybkim ataku brylowali skrzydłowi. Jedna z takich akcji zakończyła się widowiskową wrzutką Nikcevicia, a piłkę w siatce umieścił Fabio Chiuffa (21:17). Były zawodnik Orlenu Wisły Płock rzucił cztery bramki (4/4).

W barwach Sportingu zagrali również znani z polskich parkietów: Valentin Ghionea (rzucił jedną bramkę) oraz Tiago Rocha.