PGNiG Superliga: pierwsze zwycięstwo nowej Piotrcovii

Pierwsze zwycięstwo Andrzeja Bystrama w roli szkoleniowca piłkarek ręcznych Piotrcovii. W 3. kolejce żeńskiej PGNiG Superligi jego ekipa pokonała przed własną publicznością UKS PCM Kościerzyna 35:31 (19:18).

Michał Ostafijczuk
Agata Wypych WP SportoweFakty / Krzysztof Betnerowicz / Na zdjęciu: Agata Wypych
Pierwsza połowa tego spotkania przypominała gonitwę na torze wyścigowym. Zespoły zupełnie nie broniły, skupiły się na grze ofensywnej, a wynik na świetlnej tablicy zmieniał się jak w kalejdoskopie. Kilka razy wydawało się, że Piotrcovia zaczyna budować bezpieczną przewagę, ale nie pozwoliła na to niezwykle skuteczna Natalia Fesdorf. Do przerwy było 19:18 dla piotrkowianek.

Po zmianie stron piotrkowskie zawodniczki odskoczyły od rywalek. Kapitalny mecz grała Zuzanna Gajewska. Najmłodsza zawodniczka w zespole Piotrcovii spisywała się jak niezwykle doświadczona szczypiornistka. Wykorzystała wszystkie rzuty karne (cztery), a sześć bramek zdobyła z akcji. Skutecznością popisywały się również Zorica Despodowska i grająca asystentka trenera Agata Wypych. Ostatecznie piotrkowski zespół wygrał 35:31 i to pierwsze zwycięstwo podopiecznych Andrzeja Bystrama w tym sezonie.

- W poprzednich meczach dużą wagę skupiliśmy na obronie, a od kilku dni pracowaliśmy nad atakiem. To widać po wyniku. Zespół rzucił aż 35 bramek, ale stracił zaledwie o cztery mniej. Z postawy w defensywie nie jestem do końca zadowolony, ale najważniejsze jest zwycięstwo. Pierwszy mecz po długiej przerwie rozegrała dziś Ola Zaleśny. Stopniowo, krok po kroku, będzie dostawała coraz więcej minut do gry - powiedział po spotkaniu szkoleniowiec Piotrcovii.

MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski - UKS PCM Kościerzyna 35:31 (19:18)

MKS Piotrcovia: Opelt, Sarnecka, Kolasińska - Klonowska 2, Senderkiewicz 1, Zaleśny 1, Kopertowska 2, Wypych 6, Wasilewska 2, Ciura 2, Cygan 2, Ivanović 2, Despodovska 5, Gajewska 10/4