PGNiG Superliga kobiet: cenne zwycięstwo Ruchu

W bardzo ważnym meczu dla układu dolnej części tabeli, KPR Ruch Chorzów wygrał przed własną publicznością z Arką Gdynia 24:22. Dzięki temu zwycięstwu, drużyna Jarosława Knopika przesunęła się na 10. miejsce w ligowej tabeli.

Michał Gałęzewski
Magdalena Drażyk (KPR Ruch Chorzów) Materiały prasowe / Marcin Bulanda / PressFocus / Na zdjęciu: Magdalena Drażyk (KPR Ruch Chorzów)
Przed środowym spotkaniem w lepszej sytuacji były gdynianki, wokół których w ostatnim czasie było głośno nie tylko ze względów sportowych, ale przede wszystkim organizacyjnych. Trener Marcin Markuszewski w Chorzowie skorzystał z zaledwie 9 zawodniczek, co przy szerszym składzie Ruchu również miało wpływ na przebieg spotkania.

Od początku gdynianki nie odczuwały jeszcze problemów kadrowych. Skuteczna była Kinga Gutkowska, a Arka objęła prowadzenie. Ruch nie pozwolił jednak na to, by ta radość była długa. W dużej mierze dzięki ofensywnym popisom Katarzyny Masłowskiej, bardzo szybko wyrównały, a następnie po trafieniu Magdaleny Drażyk nawet wyszły na 6:5.

Do przerwy rywalizacja między tymi zespołami była niezwykle wyrównana, a I połowa ostatecznie zakończyła się remisem 13:13. Kluczowym momentem na początku drugiej połowy była czerwona kartka, którą z gradacji kar zobaczyła Katarzyna Kołodziejska. Bez niej w składzie, Arka z i tak szczupłą ławką, zaczęła tracić bramki w bardzo szybkim tempie.

Chorzowianki mogły się poczuć pewne na sześć minut przed końcem spotkania, gdyż kiedy Natalia Stokowiec pokonała Beatę Kowalczyk, w hali przy ulicy Dąbrowskiego było już 24:19. Do końca spotkania trzy razy trafiały gdynianki, jednak na odrobienie całej straty nie było już czasu i mecz zakończył się wynikiem 24:22.

KPR Ruch Chorzów - Arka Gdynia 24:22 (13:13)

KPR Ruch Chorzów: Chojnacka, Kuszka - Masłowska 5, Stokowiec 5, Piotrkowska 5, Doktorczyk 3, M.Drażyk 2, Tyszczak 2, Kiel 1, Grabińska 1 oraz Sójka, Lipok, Nimsz, Polańska.