PGNiG Superliga: pewna wygrana Azotów we wtorkowym szlagierze z MMTS-em

Azoty Puławy wygrały z MMTS-em Kwidzyn 26:17 w szlagierowym meczu 12. kolejki PGNiG Superligi. Goście nawiązywali walkę niemal przez 45 minut. Ostatni kwadrans to już nokaut w wykonaniu zawodników Bartosza Jureckiego.

Daniel Kordulski
Paweł Podsiadło (Azoty) Facebook / KS Azoty Pulawy / Na zdjęciu: Paweł Podsiadło (Azoty)
Bohaterem pierwszych minut w szeregach gości był bramkarz Krzysztof Szczecina. Odbijał sporo rzutów puławian, broniąc także w sytuacjach sam na sam. W ofensywie Azotów sporo pozytywnego zamieszania siał za to aktywny rzutowo Paweł Podsiadło. Mocna gra obu zespołów w obronie sprawiła, że po kwadransie gry było zaledwie 5:5. Z dobrej strony w MMTS-u pokazywał się były zawodnik drużyny z Lubelszczyzny, Robert Orzechowski.

W pewnym momencie kwidzynianie odskoczyli na trzy bramki przewagi. Pomógł im w tym brak szczęścia gospodarzy, którzy kilka razy obijali konstrukcję bramki. Brakowało też celnych trafień Marko Panicia. Dzięki aktywnej wysuniętej strefie gości większe pole manewru mieli za puławscy obrotowi. Spisywali się całkiem przyzwoicie. Azoty sukcesywnie odrabiały stratę. Udało im się też wyprowadzić kilka kontr. Bramkę wyrównującą niemal równo z syreną na przerwę zdobył rzutem przez całe boisko Wadim Bogdanow.

Tuż po przerwie podopieczni Bartosza Jureckiego rzucili się do ataku niczym rozjuszony byk na korridzie. W 35. minucie prowadzili 15:12. Podsiadło znowu brylował. Za to wykluczenie zarobił mocny defensor gości Kamil Krieger. I chociaż puławianom przytrafił się mały przestój, to zaczynali coraz bardziej dominować. Zrezygnowani i podmęczeni gracze Tomasza Strząbały popełniali sporo błędów, zwłaszcza w ofensywie. W 54. minucie Azoty prowadziły 23:16 i wygranej nie dały się już pozbawić.

KS Azoty Puławy - MMTS Kwidzyn 26:17 (12:12)

Azoty: Bogdanow 1, Koszowy - Podsiadło 6, Panić 5, Kasprzak 3, Łyżwa 3, Masłowski 2, Skrabania 2, Rogulski 2, Gumiński 1, Titow 1, Prce, Kaleb, Seroka, Grzelak