Hiszpania: kolejne zwycięstwo Barcelony. Kamil Syprzak ponownie na trybnuach

To już 12. wygrana Barcelony w tegorocznych rozgrywkach ligi hiszpańskiej. Tym razem Katalończycy pokonali na wyjeździe Granollers 30:23. Po raz kolejny poza protokołem znalazł się Kamil Syprzak.

Bartek Choinkowski
Perez de Vargas Materiały prasowe / IHF / Na zdjęciu: Perez de Vargas
Można powiedzieć - mecz jak każdy inny. Barcelona w lidze hiszpańskiej w tym sezonie nie zawodzi, pokonując wszystkich rywali na swojej drodze. Nie inaczej było we wtorek, gdy naprzeciw Katalończyków stanęli zawodnicy Granollers.

Sił gospodarzom starczyło na 20 minut meczu. W końcówce pierwszej połowy mistrzowie Hiszpanii odskoczyli swoim rywalom na 5 bramek i w zasadzie jasne było, że zawodnicy Xaviera Pascuala dopiszą sobie kolejne dwa punkty. W drugiej połowie goście tylko dopełnili formalności, utrzymując kilkubramkową przewagę i spokojnie kontrolując spotkanie. Na nic się zdała dobra dyspozycja Cesara Augusto w bramce ani Adrii Figuerasa na kole, na Barcelonę w krajowych rozgrywkach nie ma mocnych.

W drużynie z Katalonii na szczególne wyróżnienie zasługuje Gonzalo Perez de Vargas. Hiszpan bronił na niesamowitym poziomie, notując blisko 55 proc. skutecznych interwencji! Kolejny już raz za to na parkiecie zabrakło Kamila Syprzaka. Polski obrotowy wyraźnie przegrał rywalizacją o miejsce i rzadko kiedy łapie się do składu drużyny z Barcelony.