Liga Mistrzów: Flensburg o krok od kolejnej wpadki

Mistrzowie Niemiec mogli sobie mocno skomplikować sytuację w grupie Ligi Mistrzów. Flensburg wygrał z Celje dopiero po rzucie karnym po końcowej syrenie (27:26).

Marcin Górczyński
piłkarze ręczni SG Flensburg-Handewitt East News / Imago Sport and News/Thomas J / Na zdjęciu: piłkarze ręczni SG Flensburg-Handewitt
Wygląda na to, że Bundesliga zabrała tyle sił, że na Ligę Mistrzów zostały rezerwy. Flensburg wygrał wszystkie spotkania ligowe (aż 20!) i zmierza po drugi tytuł z rzędu. W Lidze Mistrzów radzi sobie gorzej, nie był jeszcze pewny awansu do fazy TOP 16.

Niedawno Wikingowie sensacyjnie przegrali w Zaporożu. Ten wynik nie był przypadkowy, kilka dni później okrutnie męczyli się z Celje, które wyrasta na specjalistę od faworytów. W poprzedniej kolejce rozegrali heroiczny bój z Pickiem Szeged, przegrali dopiero po golu na pięć sekund przed końcem.

Spotkanie we Flensburgu miało podobny przebieg. Niby gospodarze prowadzili, ale cały czas czuli na sobie oddech rywali. Po przerwie rozszalał się bramkarz Klemen Ferlin, strzelbą Celje był wypożyczony z VIVE Branko Vujović, a w 60. minucie Tilen Kodrin wyrównał stan meczu (26:26). Wikingowie zdążyli odpowiedzieć, Magnus Abelvik Roed wywalczył rzut karny, którego ze stoickim spokojem wykorzystał Hampus Wanne.

Zwycięstwo przybliżyło Flensburg do trzeciej lokaty w grupie B. Celje coraz bliżej pożegnania z rozgrywkami.

SG Flensburg-Handewitt - Celje Pivovarna Lasko 27:26 (16:12) Najwięcej bramek: dla Flensburga - Hampus Wanne 8, Lasse Svan, Rasmus Lauge Schmidt - po 5; dla Celje - Branko Vujović 7, Domen Makuc 4