I liga grupa A: solidarne zwycięstwa czołówki, 79 bramek w Elblągu

Nie było niespodzianek w 15. kolejce grupy A I ligi mężczyzn. Cztery najlepsze drużyny solidarnie wygrały swoje spotkania. Liderem pozostaje Nielba, która tym razem pokonała w Żukowie SPR GKS.

Michał Gałęzewski
Piłka do gry w szczypiorniaka WP SportoweFakty / Michał Domnik / Piłka do gry w szczypiorniaka
W Gdańsku rozegrano derby Pomorza i nie było w nich niespodzianki. SMS ZPRP po kilku trudnych spotkaniach tym razem poradził sobie z Samborem i zwyciężył 37:26. Już w pierwszej połowie gospodarze wyszli na siedmiobramkowe prowadzenie. Najwięcej, bo 8 bramek rzucił Michał Scisłowicz.

W tym spotkaniu obrona zdecydowanie nie była priorytetem żadnej z drużyn. Meble Wójcik Elbląg przegrały z Gwardią Koszalin 37:42. Nie pomogło 12 bramek rzuconych przez ligowego weterana, Marka Boneczkę. Jeszcze na 7 minut przed końcem było 33:34. W tym momencie jednak pięć bramek z rzędu w przeciągu pięciu minut rzucili goście, stawiając kropkę nad "i".

Ciekawe słowa Lijewskiego o Wróblu. Zobacz więcej!

Niezwykle ważne zwycięstwo odniosła Stal. Gorzowianie pojechali do Olsztyna, gdzie mierzyli się z nieźle spisującą się w ostatnim czasie drużyną Warmii Energi. W drugiej połowie gorzowski zespół potrafił uciec rywalowi i ostatecznie mecz zakończył się rezultatem 26:34.

Wyjazdowe zwycięstwa odniosły także dwa pozostałe zespoły grające w 15. kolejce. Sokół Porcelana Lubiana zwyciężył w Ciechanowie z Jurandem, a skutecznością błysnął Łukasz Orlich, zdobywca 10 bramek. 11 celnych trafień zaliczył natomiast Paweł Gregor, który mocno przyczynił się do zwycięstwa Nielby w Żukowie.

Piotr Przybecki zwolniony! Zobacz więcej!

I liga grupa A (15. kolejka):

SMS ZPRP Gdańsk - Sambor Tczew 37:26 (18:11)
Najwięcej bramek: dla SMS-u ZPRP - Michał Scisłowicz 8, Michał Olejniczak, Szymon Działakiewicz, Filip Stefani - po 4; dla Sambora - Łukasz Sieg 7, Damian Nowak 6, Łukasz Szala 5.

Meble Wójcik Elbląg - Gwardia Koszalin 37:42 (19:20)
Najwięcej bramek: dla Mebli Wójcik - Marek Boneczko 12, Kamil Karczewski 6, Rafał Stępień 5; dla Gwardii - Patryk Kiciński, Jakub Radosz - po 9, Mykola Maliarewicz 8.

OKPR Warmia Energa Olsztyn - KS Stal Gorzów 26:34 (15:17)
Najwięcej bramek: dla Warmii Energi - Marcin Malewski 7, Wojciech Golks 4, Michał Sikorski, Mateusz Kosmala, Szymon Hegier - po 3; dla Stali - Mateusz Stupiński, Dawid Pietrzkiewicz - po 6, Wiktor Bronowski 5.

CKS Jurand Ciechanów - Sokół Porcelana Lubiana Kościerzyna 29:36 (9:21)
Najwięcej bramek: dla Juranda - Patryk Dębiec 9, Piotr Ruszkowski, Bartosz Smoliński - po 6; dla Sokoła Porcelana Lubiana - Łukasz Orlich 10, Borys Brukwicki 5, Maciej Reichel 4.

SPR GKS Żukowo - MKS Nielba Wągrowiec 24:32 (12:21) Najwięcej bramek: dla SPR-u GKS - Damian Didyk 7, Maciej Papina, Patryk Pieczonka - po 4; dla Nielby - Paweł Gregor 11, Mateusz Matlach, Paweł Gąsiorek - po 4.