PGNiG Superliga: niespodziewany rywal Orlenu Wisły Płock. Powtórka sprzed lat

W Płocku powoli myśleli nad sposobem na NMC Górnika Zabrze, a w półfinale Superligi Orlen Wiśle przyjdzie zagrać z MMTS-em Kwidzyn. Kiedyś ta rywalizacja rozgrzewała ligowych kibiców.

Marcin Górczyński
szczypiorniści MMTS-u Kwidzyn Materiały prasowe / MMTS Kwidzyn / Na zdjęciu: szczypiorniści MMTS-u Kwidzyn
Kwidzynianie przyjechali do Zabrza z dwubramkową stratą z własnego parkietu, ale zaskoczyli Górników, po świetnej drugiej połowie wygrali 31:26 i po rocznej przerwie zagrają w półfinale Superligi (CZYTAJ). To wielka niespodzianka, NMC Górnik w rundzie zasadniczej pokonał wszystkich rywali oprócz PGE VIVE Kielce. Zwyciężył m.in. w Płocku, radził sobie z Azotami i Gwardią, zajął trzecie miejsce w tabeli i był pewniakiem do półfinału.

Po raz pierwszy od sezonu 2012/13 Nafciarze zagrają o finał z MMTS-em. Do niedawna zespoły regularnie spotykały się w fazie medalowej, dokładniej cztery raz z rzędu (2010-2013).

MMTS tylko raz okazał się lepszy. W 2010 roku kwidzynianie przegrywali już 0:2, ale odwrócili losy rywalizacji i awansowali do finału (jedyny raz w historii). W tamtych spotkaniach wystąpiła dwójka obecnych zawodników MMTS-u, Michał Peret i Robert Orzechowski, a w składzie był wchodzący do drużyny Adrian Nogowski. Wśród Nafciarzy tylko Marcin Wichary przeżył porażkę na własnej skórze.

W kolejnych latach rywalizacja nie była już tak zacięta, Wisła zawsze wygrywała 3:0, ale jedno ze spotkań, w 2013 roku, jest pamiętane do dzisiaj ze względu na przebieg. Płocczanie potrzebowali dogrywki, by pokonać MMTS 45:40.

ZOBACZ: Wisła w półfinale

W drugim półfinale KPR Gwardia Opole zagra z PGE VIVE Kielce. Oficjalne terminy spotkań zostaną wkrótce ogłoszone.