Świetny występ reprezentantek Polski w niemieckiej Bundeslidze

Z bardzo dobrej strony pokazały się Bogna Sobiech oraz Aleksandra Zych w barwach Borussii Dortmund. W 1. kolejce rozgrywek obie panie zdobyły łącznie aż 17 bramek. VfL Oldenburg przegrał na inaugurację aż 26:39.

Krzysztof Kempski
Na zdjęciu od lewej: Aleksandra Zych, Bogna Sobiech Archiwum prywatne / Na zdjęciu od lewej: Aleksandra Zych, Bogna Sobiech
Zarówno Sobiech, jak i Zych to podstawowe zawodniczki klubu z Borussii Dortmund. W pierwszym meczu niemieckiej żeńskiej Bundesligi obie błysnęły imponującą formą strzelecką. Lewoskrzydłowa dołożyła łącznie aż 12 bramek. Kolejne 5 padło łupem prawej rozgrywającej.

Duża niespodzianka na parkiecie pretendenta do medalu w Superlidze Kobiet. Zobacz więcej!

Dla VfL Oldenburg nie było to dobre spotkanie. Dużo błędów w ofensywie sprawiało, że bardziej utytułowany zespół mógł wyprowadzać kontry. Bardzo dużo piłek otrzymała wspomniana Sobiech. Siłę rzutu z drugiej linii pokazała za to druga z aktualnych reprezentantek Polski.

Już do przerwy gospodynie przegrywały bardzo wysoko, bo aż 14:23. Druga połowa była bardziej wyrównana (12:16). Były klub Leszka Krowickiego po dotkliwej przegranej w 1. kolejce Bundesligi spadł na przedostatnie miejsce w tabeli. Gorzej niż drużyna z Oldenburga zagrał jedynie beniaminek z Mainz (przegrał u siebie z Thuringer 20:40).

Kolejnym rywalem Borussii będzie Bensheim-Auerbach. Co ciekawe, to ostatni były już pracodawca Sobiech w Niemczech. Mecz zaplanowano na 14 września na godzinę 19:30 w Dortmundzie. W poprzednim sezonie klub obu Polek ten zajął 7. miejsce w rodzimych rozgrywkach.

Czy Sobiech i Zych podtrzymają formę strzelecką w kolejnych meczach Borussii?