I liga, gr. C: Czuwaj zdobył twierdzę Zamość. Odpalił egzotyczny transfer KSZO

Drużyna MKS-u Padwy Zamość odniosła pierwszą porażkę w sezonie, uznając wyższość Czuwaju Przemyśl na własnym parkiecie (28:35). W rozgrywkach I ligi udanie zadebiutował Irańczyk, Ali Mehdizadeh. Rzucił on 9 bramek AZS-owi AWF-owi Białej Podlaskiej.

Bartosz Grzelak
Krzysztof Teterycz rzuca na bramkę AZS-u AWF-u Biała Podlaska Materiały prasowe / Padwa Zamość / Na zdjęciu: Krzysztof Teterycz rzuca na bramkę AZS-u AWF-u Biała Podlaska
W końcu, bo dopiero w 7. kolejce rozgrywek I. ligi zawodnicy MKS-u Padwy Zamość przełknęli gorycz pierwszej porażki na własnym parkiecie. Do przerwy spisywali się nieźle, ale w kluczowych momentach zabrakło doświadczenia i na prowadzenie wyszedł SRS Czuwaj Przemyśl po rzucie Michała Kubisztala. Doświadczony rozgrywający dawał oddech drużynie i 9 - krotnie wpisywał się do protokołu meczowego. W drugiej połowie Harcerze wciąż utrzymywali nieznaczną przewagę, odjechali rywalom dopiero przed końcowym gwizdkiem.

Przemyślanie usadowili się na fotelu lidera, ale niczym cień za ich plecami podążają zawodnicy AZS-u AWF-u Białej Podlaskiej - tym razem uporali się z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski i zwyciężyli 35:33. Wydawało się, że goście odskoczą na większą przewagę, ale w debiucie z świetnej strony pokazał się Ali Mehdizadeh. Irański szczypiornista rzucił dziewięć goli, w tym cztery trafienia na początku drugiej połowy pozwoliły złapać kontakt z faworyzowanym przeciwnikiem, lecz na nic więcej (22:24).

Przeczytaj: Wielkie emocje w derbach, Śląsk Forza liderem grupy B. Grunwald Poznań goni

W derbach Kielc AZS UJK był lepszy od SMS-u ZPRP, wykorzystał błędy gospodarzy i po wyrównanym pojedynku wygrał 27:24. Akcje ze skrzydła z powodzeniem kończył Kamil Stępnik, w wreszcie wspomagał go skuteczniejszy Daniel Goliszewski (siedem trafień).

Po trudniejszym początku sezonu właściwy rytm złapali szczypiorniści MTS-u Chrzanów, którzy zwyciężyli po raz drugi z rzędu, ogrywając KSSPR Końskie (27:24).