Puchar EHF kobiet. CS Gloria 2018 Bistrita-Nasaud - MKS Perła Lublin: kolejna lekcja piłki ręcznej dla mistrza Polski

Zespół MKS-u Perły Lublin przegrał swój czwarty mecz w Pucharze EHF 2019/2020. Tym razem mistrzynie Polski musiały uznać wyższość ekipy CS Gloria 2018 Bistrita-Nasaud (20:26).

Tomasz Rosiński
piłkarki ręczne MKS Perły Lublin Newspix / Marcin Bulanda / Na zdjęciu: piłkarki ręczne MKS Perły Lublin
Przed własną publicznością MKS zremisował z Glorią 22:22 i liczył, że na wyjeździe również uda mu się podjąć rękawicę w starciu z tym rywalem. Jednakże lublinianki nie zrealizowały swojego celu i wciąż pozostają bez zwycięstwa w EHF Cup.

Gospodynie od początku rywalizacji mocno ruszyły do ataku i po trzynastu minutach głównie za sprawą Valentiny Ardean-Elisei prowadziły 9:4.

Lubelskie szczypiornistki były nieskuteczne w ofensywie, przez co nie były w stanie odrabiać strat i poległy w pierwszej połowie konfrontacji 9:17.

Po zmianie stron MKS, który już nie miał nic do stracenia, postanowił podjąć większe ryzyko w ataku. Dobrze poczynały sobie Karolina Kochaniak oraz Dagmara Nocuń, ale to było za mało na piłkarki ręczne CS Glorii 2018 Bistrita-Nasaud, które ostatecznie triumfowały 26:20.