PGNiG Superliga. MMTS Kwidzyn - Energa MKS Kalisz. Ważna wygrana gospodarzy

W meczu 23. kolejki PGNiG Superligi MMTS Kwidzyn podejmował Energę MKS Kalisz. Mecz zakończył się triumfem gospodarzy 29:27, którzy walczą o jak najlepsze miejsce przed rozpoczęciem gry w rundzie spadkowej.

Jarosław Kowalski
piłkarze ręczni MMTS-u Kwidzyn Newspix / Mateusz Słodkowski / Na zdjęciu: piłkarze ręczni MMTS-u Kwidzyn
Pierwsza połowa tego spotkania to niemal cały czas gra bramka za bramkę. Żadna z drużyn nie była w stanie odskoczyć rywalowi z wynikiem. Dopiero w 20. minucie po trafieniu Andrzeja Kryńskiego gospodarze uzyskali prowadzenie 12:10 i po chwili mieli okazję je powiększyć, ale nie dopuścił do tego Łukasz Zakreta.

Warto przy tym odnotować, że dopiero w tym czasie obudzili się golkiperzy obu drużyn. Wcześniej przez 19 minut gry mieliśmy zaledwie jedną udaną bramkarską interwencję, po którym i tak była skuteczna dobitka. Finalnie do przerwy na nieznacznym prowadzeniu 15:14 byli goście.

Początek drugiej odsłony zdecydowanie należał do kwidzynian. Pierwsze osiem minut po przerwie MMTS wygrał 5:0 i objął prowadzenie 19:15. Oprócz skutecznej gry w ataku bardzo dobrą postawą w bramce popisał się Jakub Matlęga. Młody golkiper gospodarzy potrafił utrzymać taką formę przez całą drugą połowę. Broniąc między innymi dwa rzuty karne, stał się jednym z głównych architektów zwycięstwa MMTS-u.

W ataku miejscowych główną rolę odegrał Kryński wspomagany przez dobrze dysponowanych kolegów z drugiej linii. Z kolei ofensywę kaliszan próbowali rozkręcić Marek Szpera i Robert Kamyszek, lecz borykali się zarówno z brakiem skuteczności jak i też czasami notowali proste straty. MMTS po tym meczu zrównał się punktami z dziesiątym Piotrkowianinem, a MKS zostanie na szóstej lokacie po tej kolejce.

MMTS Kwidzyn - Energa MKS Kalisz 29:27 (14:15)

MMTS: Matlęga (8/20, 40%), Dudek (2/12, 17%), Szczecina (0/5) - Kryński 8, Orzechowski 5, Adamski 4, Potoczny 4, Przytuła 3, Peret 2, Grzenkowicz 1, Biegaj 1, Landzwojczak 1, Guziewicz, Ossowski, Netz.
Kary: 8 min. (4- Przytuła, 2- Landzwojczak, Kryński)
Karne: 5/6

MKS: Zakreta (6/18, 33%), Liljestrand (2/9, 22%), Krekora (1/11, 9%) - Kamyszek 7, Szpera 6, K. Pilitowski 5, Adamski 3, Gąsiorek 3, Drej 2, Krytski 1, Galewski, Bożek, Klopsteg, Maljarewicz, Misiejuk.
Kary: 10 min. (4- Misiejuk, 2- Gąsiorek, Kamyszek, Szpera)