Liga Europejska: porażka Azotów Puławy w kiepskim stylu z IFK Kristianstad

Azoty Puławy przegrały z IFK Kristianstad 22:24 w rewanżowym meczu II rundy eliminacyjnej Ligi Europejskiej. Gracze z Lubelszczyzny zagrali słabe spotkanie i pożegnali się europejskimi pucharami.

Daniel Kordulski
Mateusz Zembrzycki WP SportoweFakty / Karol Słomka / Na zdjęciu: Mateusz Zembrzycki
Pierwsze akcje Azotów w ataku były bardzo nieudane. Na szczęście dobrze spisywał się Mateusz Zembrzycki, który często ratował swój zespół. W 9. minucie było zaledwie 2:2. Po pierwszym kwadransie przewagę zaczęli budować gracze IFK, którzy nie grali olśniewająco, ale korzystali z "prezentów" gości. Dodatkowo puławianie nie wykorzystali kolejnego już w tym dwumeczu karnego. Dodać do tego trzeba doskonałą postawę Espena Christensena w bramce.

To wszystko złożyło się na czterobramkowe prowadzenie gospodarzy do przerwy. Gracze z Lubelszczyzny popełniali zbyt dużo błędów technicznych, by myśleć o korzystniejszym wyniku. Sytuację ratował jak mógł Zembrzycki, ale to było za mało. Skrzydłowi IFK trafiali często niemal z zerowego kąta. Szwankowała też gra w przewadze liczebnej.

Zaraz po zmianie stron gospodarze odskoczyli na siedem bramek przewagi (35. minuta). Wtedy rozpoczął się okres lepszej gry gości, którzy zniwelowali minimalnie starty. Jak się okazało tylko na chwilę. Michał Jurecki szarpał się niesamowicie w ataku, ale sam niewiele mógł zdziałać. Kolejne zgubione piłki niweczyły wysiłki poniesione w obronie. W 47. minucie było 21:14. Tylko cudowna odmiana gry mogła odmienić losy awansu do fazy grupowej pucharu.

Tymczasem trwał festiwal błędów Azotów w ofensywie. Piłki oddawane w prostych zdawałoby się sytuacjach przyprawiały o ból głowy. Mimo to na pięć minut przed końcem, wykorzystując niefrasobliwość rywali, puławianie zniwelowali starty do dwóch bramek. Niestety był to koniec lepszej gry gości i IFK dowiozło wygraną do końcowej syreny.

IFK Kristianstad - KS Azoty Puławy 24:22 (12:8)

IFK: Christiansen - Petersen 3, Gudmundsson 4, Nyfjall 4, Olsson 2, Halen 6, Frend-Ofors 2, Ocvirk 1, Nilsson J. 1, Einarsson 1, Jurmala, Bengtsson, Bozić, Nilsson A.
Karne: 2/2
Kary:
14 min. (Olsson i Nilsson J. - po 6 min., Nyfjall - 2 min.)

Azoty: Zembrzycki - Dawydzik 2, Jurecki 6, Akimenko 1, Szyba 4, Gumiński 6, Seroka, Podsiadło 1, Bachko, Rogulski 2, Kowalczyk, Łangowski, Adamczuk