MŚ 2021. Dzielni Japończycy długo stawiali się faworytom. Dania wygrała końcówkę

Reprezentacja Japonii przegrała z Danią 27:34. Szczypiorniści z Kraju Kwitnącej Wiśni nie zrobili jednak wstydu, tylko przez większość spotkania walczyli z faworytami jak równy z równym. Duńczycy odskoczyli dopiero w samej końcówce.

Michał Gałęzewski
Lasse J Svan PAP/EPA / Anne-Christine Poujoulat / Na zdjęciu: Lasse J. Svan
Faworyt w meczu Japonia - Dania był jeden. Duńczycy od wielu lat prezentują wysoką formę i walczą o najwyższe cele, natomiast Azjaci w ostatnich latach byli dostarczycielami punktów na największych imprezach międzynarodowych.

W sobotę lepiej zaczęli jednak Japończycy, którzy w 5. minucie po bramce Kenyi Kasahary prowadzili 4:3. Kolejne trzy bramki rzucili jednak Duńczycy, którzy złapali rytm i w 18. minucie, gdy trafił Emil Jakobsen, na tablicy wyników widniał już rezultat 9:12.

Gdy wydawało się, że jak to często bywa przy rywalizacji dwóch drużyn o zupełnie innym potencjale po wyrównanym początku i kilkunastu minutach "badania się" obu zespołów faworyt wrzuci piąty bieg, Japończycy zaczęli odrabiać straty. Gdy trafił Naotsugu Demura, w 23. minucie, było już 13:14.

Japończycy do przerwy przegrywali 17:19, trzymali jeszcze kontakt przez kolejnych 10 minut. W końcu jednak faworyt zaczął budować przewagę. Duża w tym zasługa Emila Jakobsena, który rzucił w tym spotkaniu aż 12 bramek. Dania wygrała 34:27 i jako jedyna w Grupie II zapewniła sobie awans do ćwierćfinału. Japończyków czeka już tylko mecz o 5. miejsce w grupie z Bahrajnem.

Japonia - Dania 27:34 (17:19)

Japonia: Sakai (7/20 - 35%), Nakamura (5/25 - 20%) - Agarie 7, Mizumachi 3, Yoshino 3, Sugioka 2, Kasahara 2, Narita 2, S.Tokuda 2, Demura 2, Yoshida 1, R.Tokuda 1, Tamakawa 1, Watanabe 1 oraz Kitazume, Tokano.