PGNiG Superliga: Wszystko pod kontrolą. Zwycięstwo Wisły Płock w Kaliszu

Orlen Wisła Płock pewnie zwyciężyła z Energą MKS-em Kalisz 29:25(17:11) w meczu PGNiG Superligi. Wypracowana w pierwszej połowie przewaga okazała się dla Wisły wystarczająca, a gospodarze, mimo prób, nie byli w stanie nadrobić strat.

Dorota Popiołek
Krzysztof Komarzewski WP SportoweFakty / Karol Słomka / Na zdjęciu: Krzysztof Komarzewski
Zespół z Płocka podszedł do meczu bardzo spokojnie, dzięki czemu pierwsze akcje zdecydowanie należały do nich. Kaliszanie zmotywowali się i po 10 minutach gra stała się nieco bardziej wyrównana. Na tablicy pojawił się remis 4:4, do czego bardzo przyczynił się Piotr Krępa, zdobywając bramki na kole. Dobry okres gry gospodarzy nie potrwał jednak zbyt długo. Po stronie Nafciarzy odpalił Michał Daszek, który zdobywając bramkę za bramką, błyskawicznie doprowadził do przewagi 5 bramek.

Kwadrans. Tyle trwała nadzieja zawodników Energi MKS-u Kalisz na pozytywny wynik spotkania. Sytuacji gospodarzy nie polepszała również świetna dyspozycja Adama Morawskiego, który więcej piłek bronił niż przepuszczał. Dopiero pod koniec pierwszej połowy kaliszanie nieco ułożyli grę, co sprawiło, że na przerwę schodzili z 6 bramkami straty (11:17)

Druga część spotkania przebiegała bez niespodzianek. Goście z Płocka mieli wszystko pod kontrolą. Kaliszanie zdobywali się na pojedyncze zrywy, ale nie przynosiły one większych efektów. Dopiero w ostatnich minutach gospodarze zaczęli nadrabiać straty. Były one jednak zbyt duże, aby liczyć na pozytywny wynik. Orlen Wisła Płock zwyciężyła 29:25.

Energa MKS Kalisz - Orlen Wisła Płock 25:29 (11:17)

Energa MKS Kalisz: Krekora, Zakreta - Krępa 5, Kamyszek 1, Adamski Kacper 2, Kus 1, Drej 1, Misiejuk 1, Zakreta, Góralski 3, Wróbel, Szpera 2, Pilitowski K. 3, Pilitowski M. 4, Czerwiński, Makowiejew 2, Adamski Kamil

Orlen Wisła Płock: Morawski, Wichary – Daszek 7, Stenmalm 3, Vejin, Ruiz 2, Serdio, Susnja 1, Szita 6, Komarzewski 1, Krajewski 3, Terzić, Toto 1, Mihić 2, Czapliński 1, Mindeghia 2

Sędziowie: Pelc/Pretzlaf (Rzeszów)