Liga Mistrzów. Niechlubny rekord wyrównany. Łomża Vive Kielce poległa w Paryżu

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / YOAN VALAT / Na zdjęciu: Alex Dujshebaev (w środku)
PAP/EPA / YOAN VALAT / Na zdjęciu: Alex Dujshebaev (w środku)

Całkowitą dominację pokazali szczypiorniści Paris Saint-Germain HB w starciu z mistrzami Polski. Gracze Łomży Vive Kielce przegrali z PSG w 9. kolejce Ligi Mistrzów 26:37 i wyrównali tym samym wysokość najwyższej porażki w historii klubu.

Maraton Łomży Vive Kielce trwa od początku lutego, spotkanie z PSG zapoczątkowało jednak najbardziej intensywny tydzień kielczan - cztery mecze w siedem dni, w tym dwa niezwykle ważne starcia w Lidze Mistrzów - właśnie z Paris Saint-Germain HB i MOL-Pick Szeged.

Spotkanie we Francji nie wyglądało tak, jak oczekiwali tego kibice mistrzów Polski. Miała być walka o lepsze rozstawienie w dalszych fazach rozgrywek, a był łomot.

Zaczęło się fantastycznie - obie drużyny rzuciły się do wymiany ciosów i nie minęły nawet cztery minuty, a na tablicy wyników widniał remis po 3. Tempo było szalone, ataki przeprowadzane błyskawicznie. Ofensywa obu ekip wyglądała rewelacyjnie, za to bramkarze nie mieli zbyt wiele do powiedzenia.

Po doskonałym początku szczypiorniści Łomży Vive Kielce mocno spuścili jednak z tonu. Przez osiem minut nie byli w stanie pokonać Vincenta Gerarda i ten słabszy fragment sporo ich kosztował. Rywale się nie zatrzymali i gdyby nie Andreas Wolff, straty mistrzów Polski byłyby ogromne.

Problemy kielczan zaczęły się w obronie - szczypiorniści z województwa świętokrzyskiego byli spóźnieni, a rozgrywający PSG nie mieli żadnych kłopotów z przebiciem się przez ich formację. Źle funkcjonowała wysoka defensywa, ale zmiana na system 6-0 też niewiele wniosła. Luc Steins robił, co chciał, a żółto-biało-niebiescy nie mieli kompletnie pomysłu na to, jak go powstrzymać.

Niewiele lepiej wyglądała ofensywa mistrzów Polski. Kielczanie bardzo się męczyli, za to paryżanie grali niezwykle czujnie, doskonale czytali grę gości i mocno utrudniali im zdobywanie bramek. Przy okazji gospodarze zaliczyli kilka przechwytów i mistrzowie Polski znaleźli się w sporych tarapatach. Na domiar złego w 28. minucie czerwoną kartkę za rzut w twarz bramkarza zobaczył Arkadiusz Moryto i przyjezdni zostali bez nominalnego prawego skrzydłowego.

Po zmianie stron na próżno było szukać pozytywów w grze Łomży Vive. Paryżanie mieli wszystko pod kontrolą, za to kielczanie męczyli się niemal w każdej akcji. Straty żółto-biało-niebieskich szybko urosły do dwunastu trafień i nie widać było szans na poprawę tego stanu rzeczy.

Sytuacja na boisku nie uległa już zmianie do ostatniej syreny. Francuzi konsekwentnie powiększali swoje prowadzenie, a mistrzowie Polski mogli tylko liczyć na najniższy wymiar kary.

Skończyło się wyrównaniem niechlubnego rekordu, czyli porażką jedenastoma bramkami.

Paris Saint-Germain HB - Łomża Vive Kielce 37:26 (19:10)

Paris Saint-Germain HB: Gerard, Genty - Steins 6, Keita, Kristopans 3, Kounkoud, Sole Toft Hansen 1, Remili 3, Grebille, Syprzak 4, L. Karabatić 3, Morros, Hansen 6, Prandi 4, Nahi 5

Łomża Vive: Wolff, Kornecki - Vujović 3, Olejniczak 1, Sićko 5, A. Dujshebaev 5, Tournat 3, Karacić 1, Kulesz 2, Moryto 2, Surgiel 1, Kaczor, D. Dujshebaev, Gębala, Karalek 2

Czy Łomża Vive Kielce zajmie pierwsze miejsce w grupie?