KPR Ostrovia Ostrów - HSV Hamburg 24:42

W pokazowym Meczu Gwiazd Piłki Ręcznej zespół KPR Ostrovi Ostrów Wielkopolski uległ HSV Hamburg 24:42 (15:21). Spotkanie, które rozegrane zostało w Kaliszu obserwowało około 2 tysięcy kibiców.

Dawid Bilski

Mecz rozgrywany w ramach obchodów 100-lecia KS Ostrovia rozpoczął się z 45-minutowym opóźnieniem. Zespołowi z Niemiec dłużej niż to było zaplanowane zajęło przejechanie autokarem z lotniska we Wrocławiu do Kalisza.

Pierwszą bramkę w środowym spotkaniu zdobyli gospodarze, a jej autorem był Paweł Piosik. Szczypiorniści niemieckiej drużyny w pierwszej fazie meczu chyba nieco zlekceważyli ostrowian. Mało, kto się spodziewał, że Ostrovia w 6. minucie meczu po trafieniu Macieja Nowakowskiego prowadzić będzie 6:3. Im dłużej trwało spotkanie tym podopieczni Martina Schwalba zaczęli przejmować inicjatywę na parkiecie. W ataku nie do zatrzymania byli Torsten Jansen i Blażenko Lacković. Po bramce tego drugiego w 12. minucie gry był już remis 8:8. Na pierwsze prowadzenie goście wyszli dzięki trafieniu Bertrand Gille.

Do przerwy wicemistrzowie Bundesligi prowadzili 21:15. Po zmianie stron rosła przewaga przyjezdnych. Wynik spotkania 42:24 dla HSV ustalił w jednej z ostatnich akcji Marek Szpera.

Zespół Ostrovii w środowy wieczór prowadzili wspólnie trenerzy Eugeniusz Lijewski i Paweł Rusek, którzy do dyspozycji mieli znakomitych wychowanków Klubu Piłki Ręcznej na czele z reprezentantami kraju - Marcinem i Krzysztofem Lijewskimi oraz Bartłomiejem Jaszką. Ostrowski zespół wzmocnili także gracze Zagłębia Lubin: Robert Kieliba, Bartłomiej Tomczak, Piotr i Paweł Adamczakowie - wszyscy grę rozpoczynali właśnie w Ostrovii. Bracia Lijewscy nie zagrali w jednej drużynie, w pierwszej połowie Krzysztof założył koszulkę Ostrovii, a Marcin - HSV. - Naprawdę cieszę się, że znów mogłem zagrać dla ostrowskich kibiców i założyć koszulkę Ostrovii - mówił młodszy z braci Lijewskich. Po przerwie obaj zawodnicy zamienili się drużynami. Skład ostrowskiego zespołu uzupełnili także zawodnicy, którzy znajdują się w kadrze pierwszoligowego klubu.

Drużyna z Hamburga zawitała do Kalisza w swoim najsilniejszym zestawianiu. Niemcy pozostaną w Polsce aż do niedzieli. Od piątku wezmą udział w turnieju Vive Cup w Kielcach.

W przerwie Meczu Gwiazd wystąpiła wokalistka "Paula". Organizatorem spotkania była firma Prestige MJM.

KPR Ostrovia Ostrów - HSV Hamburg 24:42 (15:21)

Bramki dla Ostrovii: Bartłomiej Jaszka 5, Bartłomiej Tomczak 4, Krzysztof Lijewski 2, Maciej Nowakowski 2, Marcin Lijewski 2, Paweł Piosik 1, Marcin Sobczak 1, Paweł Adamczak 1, Dominik Świątek 1, Kamil Wojciechowski 1, Michał Bartnik 1, Piotr Kierzek 1, Marek Szpera 1, Jakub Tomczak 1.

Najwięcej dla HSV: Blażenko Lacković 9, Torsten Jansen 7, Stefan Schroeder 5.