Robert Kieliba: Znakomita promocja piłki ręcznej

Robert Kieliba to jeden z wychowanków Klubu Piłki Ręcznej Ostrovia Ostrów, który w środowy wieczór po kilkuletniej przerwie mógł ponownie reprezentować jego barwy.

Dawid Bilski

Okazją do tego był pokazowy Mecz Gwiazd Piłki Ręcznej w Kaliszu. Ostrowska drużyna zmierzyła się w nim z HSV Hamburg. - To było ciekawe wydarzenie dla wszystkich zawodników i kibiców. Takich imprez w naszym kraju powinno się odbywać jak najwięcej. Była to znakomita promocja piłki ręcznej - powiedział, na co dzień szczypiornista Zagłębia Lubin.

Pierwszoligowa Ostrovia zasilona w tym wyjątkowym spotkaniu swoimi wychowankami, którzy z powodzeniem występują nie tylko na polskich parkietach uległa wicemistrzowi Niemiec 24:42. - Przeciwnik był bardzo trudny, w Hamburgu grają bardzo dobrzy zawodnicy. Jakoś nam gra wychodziła, przynajmniej w pierwszej połowie spotkania - mówi ostrowianin.

Podobnie jak większość uczestników środowego meczu także i Robert Kieliba znajduje się w okresie przygotowawczym do nowego sezonu. - Szczerze się przyznam, że dotąd mieliśmy w klubie może z pięć treningów z piłką. Na razie pracujemy nad motoryką i kondycją. Z czasem powinno być coraz lepiej - mówi zawodnik Zagłębia Lubin.