PGNiG Superliga. Wreszcie ktoś postawił się Orlen Wiśle Płock

To nie był kolejny przewidywalny mecz Orlenu Wisły Płock w PGNiG Superlidze. Kibice wicemistrzów Polski przez 45 minut mogli czuć niepokój w starciu z Energą MKS-em Kalisz.

Marcin Górczyński
zawodnik drużyny Orlen Wisła Płock Alvaro Ruiz (w środku) oraz Kacper Adamski (z lewej) i Robert Kamyszek (P) z zespołu Energa MKS Kalisz PAP / Szymon Łabiński / Na zdjęciu: zawodnik drużyny Orlen Wisła Płock Alvaro Ruiz (w środku) oraz Kacper Adamski (z lewej) i Robert Kamyszek (P) z zespołu Energa MKS Kalisz
Ostatnie mecze Nafciarzy w PGNiG Superlidze, delikatnie ujmując, nie były widowiskami. Sprawy udawało się załatwić w 30 minut, przynajmniej w ostatnich występach z Gwardią Opole i Zagłębiem Lubin. Dla odmiany Energa MKS Kalisz postawiła się płocczanom i dość długo niepokoiła faworytów.

Kaliszanie dzielnie walczyli w obronie, nie pozwolili rozegrać się liderom Wisły. Sami nieźle prezentowali się w ataku - przebojowością wyróżniał się Kacper Adamski, Marek Szpera kreował pozycje kolegom, na kole przepychanki wygrywał Piotr Krępa, który potrafił zwieść tak wytrawnego obrońcę jak Mirsad Terzić i wywalczyć karnego.

Do 45. minuty Energa MKS zostawiała nawet lepsze wrażenie niż Nafciarze, bazujący na indywidualnościach i skuteczności Przemysława Krajewskiego. Kłopoty kaliszan zaczęły się od zmarnowanego karnego przez Mateusza Góralskiego i pudła Piotra Krępy. Adam Morawski zrobił różnicę w bramce, a jego koledzy wykorzystali ponad sześciominutową niemoc rywali. Od remisu płocczanie w krótkim czasie wyszli na prowadzenie 25:21 i zamknęli dyskusję o zwycięstwie.

Znów znakomicie wyglądał Przemysław Krajewski (7/7), Niko Mindegia w najważniejszym momencie włączył tryb rzucania, zafunkcjonowała też obrona. Wprawdzie wynik 30:25 świadczy raczej o pewnym sukcesie, ale MKS zdołał napsuć wiceliderowi tabeli trochę krwi.

Orlen Wisła Płock - Energa MKS Kalisz 30:25 (14:13)

Orlen Wisła: Homayed (2/14 - 14 proc.), Morawski (9/22 - 41 proc.) - Krajewski 7, Komarzewski 4, Mihić 4, Szita 4, Mindegia 3, Serdio 2, Toto 2, Ruiz 1, Susnja 1, Daszek 1, Czapliński 1, Dutra, Vejin, Terzić