I liga mężczyzn grupa A. Udana końcówka MKS-u Grudziądz, historyczny mecz SMS-u ZPRP Gdańsk

Warmia Energa Olsztyn już wcześniej rozegrała mecz 22. kolejki I ligi mężczyzn. Po sobotnich meczach tylko stosunkiem bramek z olsztynianami przegrał MKS Grudziądz.

Michał Gałęzewski
SMS ZPRP Gdańsk WP SportoweFakty / Michał Domnik / SMS ZPRP Gdańsk
W ostatnich dniach odbyły się cztery mecze grupy A I ligi mężczyzn. Niecodzienny przebieg miało spotkanie w Żukowie, gdzie w derbach Kaszub SPR GKS Autoinwest Żukowo prowadził już 13:5, by po 15 minutach było już tylko 15:13. Sokół starał się zmniejszać straty i na 11 minut przed końcem było 20:19. Ostatecznie jednak lepiej końcówkę rozegrali gospodarze, którzy wygrali 28:24.

Bardzo dobry sezon zwycięstwem zakończył MKS Grudziądz, który wygrał w Elblągu z KPR-em 34:31, choć pierwszą połowę to elblążanie wygrali 16:15. W drugiej połowie jednak dużo lepiej spisywali się szczypiorniści z Grudziądza, dla których łącznie 19 bramek rzucili Sebastian Rumniak i Paweł Kruszewski.

Swoje mecze wygrały też dwa zespoły Szkoły Mistrzostwa Sportowego. SMS ZPRP Gdańsk pokonał w ostatnim meczu tej drużyny (gdańska Szkoła Mistrzostwa Sportowego zostaje wygaszona) USAR Kwidzyn 37:31, natomiast licealiści z Kwidzyna przegrali z Nielbą Wągrowiec.

29 maja odbędzie się jeszcze mecz SMS-u ZPRP Kwidzyn z USAR-em Kwidzyn, jednak  wynik nie będzie miał wpływu na ostateczne rozstrzygnięcia. Warmia Energa Olsztyn wygrała ligę i podejdzie do turnieju o awans do PGNiG Superligi.