PGNiG Superliga Kobiet. Jarosławianki pewnie pokonały Suzuki Koronę Handball

W piątek odbył się sparing pomiędzy zespołami z Jarosławia i z Kielc. Gospodynie wygrały 37:20, a po 8 bramek dla obu zespołów zdobyły Katarzyna Kozimur i Magda Więckowska.

Michał Gałęzewski
zawodniczki Eurobudu JKS Jarosław Materiały prasowe / Przemek Gąbka/MKS Perła Lublin / Na zdjęciu: zawodniczki Eurobudu JKS Jarosław
Jeszcze w ubiegłym sezonie oba zespoły występowały w dwóch różnych ligach. Po awansie Suzuki Korony Handball Kielce, w sezonie 2021/22, ekipy z miast położonych o siebie o 200 kilometrów zagrają w tych samych rozgrywkach.

W sparingu obu drużyn, już w I połowie na wysokie prowadzenie wyszły gospodynie, które do przerwy prowadziły 21:10. Po zmianie stron jeszcze powiększyły przewagę, wygrywając ostatecznie różnicą siedemnastu bramek.

Najwięcej, bo po 8 bramek dla obu drużyn zdobyły Katarzyna Kozimur r i Magda Więckowska. Po 6 bramek dla ekipy z Podkarpacia zdobyły też Natalia Wołownyk i Magda Balsam.

Eurobud JKS Jarosław - Suzuki Korona Handball Kielce 37:20 (21:10)

Bramki dla Eurobud JKS-u Jarosław: Kozimur 8, Wołownyk 6, Balsam 6, Matuszczyk 5, Vukcević 4, Smolinh 2, Mrden 2, Dorsz 2, Nieściaruk 1, Gadzina 1.

Bramki dla Suzuki Korony Handball Kielce: M.Więckowska 8, Pastuszka 3, Rosińska 3, Pękala 2, Gliwińska 1, Gruszczyńska 1, Kędzior 1, Skowrońska 1.