Liga Europejska. Grupa Azoty Unia przegrała, ale z honorem

W drugim meczu 1. rundy eliminacji do Ligi Europejskiej, RK Nexe Nesice pokonało Grupę Azoty Tarnów 32:28. W dwumeczu Chorwaci byli lepsi o 9 bramek i to oni awansowali do kolejnej rundy.

Michał Gałęzewski
drużyna Grupy Azoty Tarnów WP SportoweFakty / Kuba Hajduk / Na zdjęciu: drużyna Grupy Azoty Tarnów
Tarnowianie debiutowali w europejskich pucharach i nie byli faworytami w dwumeczu z Chorwatami. Do tego ze względu na problemy z tarnowską halą, oba mecze odbyły się w chorwackich Nasicach. W pierwszym spotkaniu gospodarze wygrali 28:23, choć do przerwy było już 6:17.

Tym razem od początku zawodnicy Grupy Azoty Unii spisywali się trochę lepiej i nie było widać takiej różnicy. Co więcej, zespół Patrika Liljestranda nawet prowadził i gdy do bramki Nexe trafił Taras Minocki, w 18. minucie było 10:9 dla Polaków.

Później jednak nastąpił przestój w grze gości i wykorzystali to zawodnicy RK Nexe, wygrywając I połowę 16:12. Po zmianie stron, gdy dwie bramki z rzędu rzucił najskuteczniejszy w meczu Marin Jelinić, gospodarze z Nasic prowadzili już 19:13.

Grupa Azoty Tarnów ambitnie starała się gonić wynik spotkania, jednak ostatecznie nie było możliwe całkowite odwrócenie rezultatu szczególnie, że doskonale w tej potyczce bronił Mihailo Radovanović, który odbijał piłki z 59-procentową skutecznością. Mecz zakończył się wynikiem 32:28 i to ekipa z Chorwacji gra dalej. Dla Grupy Azoty Unii, która stawia na obcokrajowców - tutaj zagrało ich aż siedmiu - to na pewno spora lekcja handballu w wykonaniu europejskim. Teraz jednak pozostały tarnowianom jedynie emocje związane z rozgrywkami ligowymi.

RK Nexe Nasice - Grupa Azoty Unia Tarnów 32:28 (16:12)

RK Nexe: Radovanović (10/17 - 59%), Car (8/29 - 28%) - Jelinić 7, Mileta 6, Tomić 4, Jaganjac 4, Moslavac 3, Vejin 2, Pribetić 2, Greganić 1, Vida 1, Manci Micević 1, Godec 1 oraz Severec, Blażević.