Rollercoster w Lublinie. Vitoria Macedo ponownie bohaterką KPR Gminy Kobierzyce

Mecz w Lublinie był istnym rollercosterem. Prowadzenie często się zmieniało, a decydującą bramkę znów zdobyła Vitoria Macedo. KPR Gminy Kobierzyce pokonał MKS Funfloor Perłę Lublin 23:22.

Daniel Kordulski
Katarzyna Portasińska i Paulina Ilnicka PAP / Wojtek Jargiło / Na zdjęciu: Katarzyna Portasińska i Paulina Ilnicka
Początek meczu był nieco bardziej udany dla gospodyń. Miejscowe szybko zdobyły dwie bramki, a rywalki miały spore problemy w ofensywie. Rozgrywające były dobrze powstrzymywane, a dodatkowo Kobierki kilka razy źle podawały. Swoją pierwszą bramkę rzuciły dopiero w 5. minucie. Szybko jednak opanowały nerwowość i rozpoczął się wyrównany pojedynek.

Obie ekipy zdecydowanie postawiły na mocną defensywę. Dodatkowo nieźle spisywały się bramkarki, zwłaszcza Paulina Wdowiak z MKS-u Funfloor Perły. Po kwadransie gry było zaledwie 6:4 dla lublinianek, wśród których wyróżniała się skuteczna w kontrze skrzydłowa Oktawia Płomińska. Przewaga, choć nieznaczna, była po stronie lubelskiej.

Sytuacja zmieniła się po przerwie wziętej przez trenerkę Edytę Majdzińską. Reprymenda okazała się skuteczna. Jej zespół zaczął grać lepiej. KPR prowadziła Zorica Despodovska, która w 26. minucie indywidualną akcją wysunęła swoją ekipę na pierwsze prowadzenie 9:8. Lublinianki zanotowały przestój, tracąc cztery bramki z rzędu. W tak wyrównanym pojedynku miało to spore znaczenie.

W 32. minucie para sędziowska z Ukrainy pokazała czerwoną kartkę Aleksandrze Kucharskiej za ostry atak na twarz Romany Roszak. Chwilę potem dwuminutową karę otrzymała Aleksandra Olek i grając w podwójnej przewadze lublinianki wyszły na 12:10. Mało tego! Gospodynie rozpędzały się coraz bardziej i w 43. minucie miały już zapas pięciu goli. Dobrze funkcjonował wysoki blok MKS-u, który wspierał Wdowiak między słupkami.

KPR nie powiedział jednak ostatniego słowa. Pomogła im w tym gra w podwójnej przewadze. Teraz to obrona zespołu gości stanowiła trudną do przejścia zaporę. Dobrze broniła doświadczona Beata Kowalczyk. W 56. minucie po stracie i kontrze szybkonogiej Marioli Wiertelak był remis (20:20).

Emocje rosły, a szala zwycięstwa przechylała się w stronę gości. Kilkanaście sekund przed końcem bramkę dającą prowadzenie rzutem z podłoża w okienko zdobyła Vitoria Macedo, a w odpowiedzi rzut Kingi Achruk trafił w słupek. Lubliniankom zabrakło już czasu, bo zabrzmiała końcowa syrena. Kobierzyczanki wybiegły na środek i odtańczyły taniec radości.