Orlen Wisła Płock - Vive Targi Kielce na żywo!

Relację prowadzi : autor:
Paweł Nowakowski
60 min. 28:32 Koniec spotkania. Vive Targi Kielce pokonały Orlen Wisłę Płock 32:28.
Skomentuj 0
Mamy już dla Państwa relację z meczu. Dziękujemy za uwagę i zapraszamy do poniższej lektury:
Skomentuj 0
Obie drużyny stworzyły ciekawe widowisko w Orlen Arenie. Nafciarze po świetnej drugiej połowie opadli nieco z sił. Sporo dezorganizacji w ich poczynaniach spowodowała kontuzja Pawła Paczkowskiego, słabe zawody rozegrał z kolei Petar Nenadić.
Skomentuj 0
59 min. 28:32 Bierną postawę defensorów Wisły wykorzystał Julen Aguinagalde.
Skomentuj 0
59 min. 28:31 Na ostatnie sekundy pojawił się w bramce Vive Targi Kielce Sławomir Szmal. Pomyłka Nafciarzy w ofensywie.
Skomentuj 0
59 min. 28:31 Ładnie rozegrana akcja Vive, a decydujące trafienie zdobywa Uros Zorman. Mistrzowie Polski tego meczu już nie przegrają. Do końca raptem 48 sekund, przy piłce Orlen Wisła Płock.
Skomentuj 0
  • 59 min. 28:30 Cóż za końcówka w wykonaniu Wisły! Broni Marcin Wichary, lecz z lewego skrzydła pomylił się Adam Wiśniewski. Vive Targi Kielce gra już w komplecie i 72 sekundy przed końcem o czas prosi Bogdan Wenta.
    Skomentuj 0
    58 min. 28:30 Emocjonująca końcówka! Vive Targi Kielce wycofały bramkarza, lecz popełniły błąd w ataku. W roli bramkarza był Uros Zorman lecz Nafciarze nie mieli problemów ze zdobyciem bramki. Tylko dwie bramki straty!
    Skomentuj 0
    57 min. 27:30 Orlen Wisła Płock przez 120 sekund będzie grać z przewagą jednego zawodnika, faulowany przez Michała Jureckiego był Mariusz Jurkiewicz, który rzucił 27 bramkę dla Wisły.
    Skomentuj 0
    57 min. 26:30 Czas dla Manolo Cadenasa.
    Skomentuj 0
    57 min. 26:30 W bramce skutecznie Marcin Wichary! Czy Nafciarze zdołają doprowadzić choćby do remisu?
    Skomentuj 0
    56 min. 26:30 Ofiarnie o piłkę walczył Bostjan Kavas, a jego wysiłek został nagrodzony. Rozgrywający Wisły dopadł do piłki odbitej przez Loserta i pokonał Venio Loserta.
    Skomentuj 0
    55 min. 25:30 Gra toczy się "bramka za bramkę" co jest na rękę Vive Targom Kielce, mającym pięć bramek zaliczki.
    Skomentuj 0
    54 min. 24:29 Niecelne podanie Nikoli Eklemovicia do Kamila Syprzaka. W odpowiedzi trafiają mistrzowie Polski, a konkretnie Ivan Cupić.
    Skomentuj 0
    53 min. 24:28 Dwie minuty kary dla Adama Wiśniewskiego. Skrzydłowy Wisły Płock odepchnął na prostych rękach składającego się do rzutu Michała Jureckiego. Po chwili "Dzidziuś" dopiął swego.
    Skomentuj 0
    52 min. 24:27 Nafciarze dzielnie walczą. Niepilnowany był na 6 metrze Kamil Syprzak, a efektowną asystą popisał się Nikola Eklemović. Polski obrotowy zmniejsza straty do trzech bramek.
    Skomentuj 0
    52 min. 23:27 Po raz kolejny na czystą sytuację wyprowadzony Julen Aguinagalde. Hiszpański obrotowy się nie myli - 27 bramka dla Vive.
    Skomentuj 0
    51 min. 23:26 Kolejna interwencja Marcina Wicharego, lecz znów fatalnie w ofensywie Petar Nenadić. Kto wie, czy te piłki nie zadecydują o porażce Nafciarzy.
    Skomentuj 0
    50 min. 23:26 Rzut Michała Jureckiego broni Marcin Wichary, lecz przejście linii 6 metra przy kontrataku zrobił Petar Nenadić.
    Skomentuj 0
    49 min. 23:26 Rzut karny dla Wisły Płock, po faulu na Nikoli Eklemoviciu. Na raty trafia z linii 7 metrów Valentin Ghionea. O czas prosi Bogdan Wenta.
    Skomentuj 0
    48 min. 22:26 Siódmą bramkę w meczu rzuca Valentin Ghionea. W bramce Orlen Wisły Płock Marcin Wichary. Z koła myli się Julen Aguinagalde.
    Skomentuj 0
    47 min. 21:26 Vive Targi Kielce powiększają przewagę. Z prawego rozegrania skuteczną próbą popisał się Krzysztof Lijewski.
    Skomentuj 0
    46 min. 21:25 Rzut karny wywalczył Bostjan Kavas, wykorzystując wolną przestrzeń w defensywie Vive. Z linii 6 metrów myli się jednak Kamil Syprzak, który trafił Venio Losertowi w lewą rękę.
    Skomentuj 0
    45 min. 21:25 Słabszy okres gry Orlen Wisły Płock, którzy opadają z sił. Rzut Mariusza Jurkiewicza broni Venio Losert. Faulowany przy rzucie Zeljko Musa, a 25 bramkę dla mistrzów Polski rzuca Julen Aguinagalde.
    Skomentuj 0
    44 min. 21:24 Nieudana akcja Nafciarzy w ataku pozycyjnym, którzy grają już w komplecie. Niezawodny jest Julen Aguinagalde i Vive cały czas utrzymuje prowadzenie.
    Skomentuj 0
    43 min. 21:23 Nafciarze rzucają w podwójnym osłabieniu, a konkretnie Valentin Ghionea. Vive Targi Kielce szybko jednak ripostują ,a po szybkim wznowieniu na listę strzelców wpisał się Zeljko Musa.
    Skomentuj 0
    42 min. 20:22 Rzut karny dla Vive, przewinił Mariusz Jurkiewicz nieprzepisowo powstrzymując Michała Jureckiego. Rzut karny na bramkę zamienił Julen Aguinagalde.
    Skomentuj 0
    42 min. 20:21 Vive nie ma problemów ze zdobyciem bramki grając w podwójnej przewadze. Ze skrzydła trafia Ivan Cupić.
    Skomentuj 0
    41 min. 20:20 Po raz kolejny z dziecinną łatwością wymanewrowany przez Urosa Zormana Kamil Syprzak. Wychowanek Wisły powędrował na ławkę kar za faul na Słoweńcu. Po chwili kolejną karę otrzymuje Muhamed Toromanović. Ciężkie chwile dla Nafciarzy...
    Skomentuj 0
    40 min. 20:20 Skuteczna interwencja Marina Sego, a z kontry kontaktową bramkę rzuca Valentin Ghionea! W ataku myli się Julen Aguinagalde, a z prawego rozegrania do remisu doprowadza Bostjan Kavas! Nafciarze na fali!
    Skomentuj 0
    39 min. 18:20 Próba wrzutki Mateusza Jachlewskiego, któremu dogrywał Michał Jurecki, lecz "Siwy" przekroczył przy rzucie linię. Z koła trafia Kamil Syprzak.
    Skomentuj 0
    38 min. 17:20 Koronkowa akcja Vive wyprowadziła na czystą pozycję rzutową Mateusza Jachlewskiego. Nafciarze mylą się w ataku i kielczanie przed szansą na powiększenie zaliczki.
    Skomentuj 0
    37 min. 17:19 Paweł Paczkowski opuszcza parkiet w Orlen Arenie na noszach. Rozgrywający Wisły Płock bez kontaktu z rywalem źle upadł. Oby to nie była poważna kontuzja młodego szczypiornisty. Gra wznowiona, przy piłce Vive Targi Kielce.
    Skomentuj 0
    37 min. 17:19 Na parkiecie zameldował się w miejsce Petara Nenadicia Nikola Eklemović. Dłuższa przerwa w grze, bowiem w akcji ofensywnej ucierpiał Paweł Paczkowski.
    Skomentuj 0
    36 min. 17:19 Rzut z nieprzygotowanej pozycji Petar Nenadić. Jakby tego bło mało zaspał w obronie Muhamed Toromanović i Vive Targi Kielce dzięki Krzysztofowi Lijewskiemu odskoczyły na dwa trafienia. Czas dla Manolo Cadenasa.
    Skomentuj 0
    35 min. 17:18 Vive Targi Kielce straciły piłkę w ataku - nieporozumienie na linii Uros Zorman - Krzysztof Lijewski. Mylą się też jednak gospodarze, a po chwili... znowu goście.
    Skomentuj 0
    34 min. 17:18 Do remisu doprowadza rozgrywający fenomenalne zawody Mariusz Jurkiewicz. Kolejna kontrowersyjna decyzja arbitrów, którzy orzekli rzut karny. Trafia Julen Aguinagalde.
    Skomentuj 0
    33 min. 16:17 Kolejna strata Nafciarzy, lecz w defensywie udana interwencja Pawła Paczkowskiego, który powstrzymał kontrę Vive. Świetnie wyprowadzony Michał Jurecki. Rozpędzony "Dzidziuś" nie miał problemów ze zdobyciem bramki.
    Skomentuj 0
    32 min. 16:16 Strata w ataku pozycyjnym Wisły Płock. W odpowiedzi z kontry trafia Zeljko Musa, doprowadzając do remisu.
    Skomentuj 0
    31 min. 16:15 Dyskusyjny rzut karny dla Vive Targów Kielce za rzekomy faul na Ivanie Cupiciu, a karą dwóch minut ukarany Muhamed Toromanović. Z linii 7 metrów trafia Julen Aguinagalde.
    Skomentuj 0
    31 min. 16:14 Indywidualnie pilnowany Mariusz Jurkiewicz przez Mateusza Jachlewskiego. Z koła trafia jednak Muhamed Toromanović.
    Skomentuj 0
    30 min. 15:14 Pora na drugie trzydzieści minut meczu Orlen Wisła Płock - Vive Targi Kielce.
    Skomentuj 0
    30 min. 15:14 Do przerwy Orlen Wisła Płock prowadzi z Vive Targami Kielce 15:14. Mecz w Orlen Arenie stoi na bardzo wysokim poziomie.
    Skomentuj 0
    30 min. 15:14 Końcówka dla Nafciarzy. Rzut ze skrzydła Manuela Strleka broni Marin Sego. Bramkarz Wisły próbował rzutem przez całe boisko pokonać Venio Loserta lecz próba spaliła na panewce.
    Skomentuj 0
    29 min. 15:14 Sprytne zachowanie w defensywie Mariusza Jurkiewicza spowodowało, że Denis Buntić popełnił faul w ataku. Po faulu na Valentinie Ghionei rzut karny dla Orlen Wisły Płock na raty wykorzystuje Petar Nenadić!
    Skomentuj 0
    28 min. 14:14 Bezpardonowo potraktował Mariusza Jurkiewicza Piotr Grabarczyk, który ląduje na ławce kar. Szybkie trzy podania rozmontowały defensywę Vive Targów Kielce, przebojem wdarł się w lukę Mariusz Jurkiewicz doprowadzając do remisu!
    Skomentuj 0
    27 min. 13:14 Mariusz Jurkiewicz nie był w stanie zatrzymać Denisa Bunticia. Chorwat wywalczył rzut karny, lecz rzut i dobitkę Ivana Cupicia broni Marcin Wichary! Nafciarze przed szansą na doprowadzenie do remisu.
    Skomentuj 0
    26 min. 13:14 Kontaktowa bramka dla Nafciarzy. Błąd w ofensywie Vive Targów Kielce, lecz po chwili mylą się również Nafciarzy. Vive przed szansą na powiększenie przewagi.
    Skomentuj 0
    25 min. 12:14 W odpowiedzi trafia ze środka rozegrania Petar Nenadić. Z dziecinną łatwością Kamila Syprzaka po akcji jeden na jeden ograł Uros Zorman, oddając rzut po wejściu w strefę.
    Skomentuj 0
    24 min. 11:13 W Orlen Arenie mamy festiwal rzutów karnych. Za faul na Julenie Aguinagalde sędziowie wskazali na linię 7 metra. Bezbłędnie rzuty karne egzekwuje dziś Ivan Cupić.
    Skomentuj 0
    23 min. 11:12 Z linii 7 metrów nie myli się także Valentin Ghionea. To czwarte trafienie rumuńskiego skrzydłowego w tym spotkaniu.
    Skomentuj 0
    22 min. 10:12 Vive Targi Kielce w gazie! Kolejna strata Orlen Wisły Płock w ataku pozycyjnym. Nafciarze chcieli wymusić faul w ataku Denisa Bunticia, lecz sędziowie słusznie podyktowali rzut karny. Kolejna udana próba z linii 7 metrów Ivan Cupić.
    Skomentuj 0
    21 min. 10:11 Mnożą się błędy Nafciarzy, którzy nie mają pomysłu na sforsowanie defensywy Vive. Rzut Valentina Ghionei pewnie broni Venio Losert, a kontratak pewnie wykończył Ivan Cupić. Czas dla Manolo Cadenasa.
    Skomentuj 0
    20 min. 10:10 Obrona w kole Adama Wiśniewskiego podczas próby rzuty Zeljko Musy. Z rzutu karnego nie myli się Ivan Cupić i mamy remis.
    Skomentuj 0
    20 min. 10:9 Nietypowa akcja Urosa Zormana, który pokusił się na szybki rzut z drugiej linii! Na parkiecie zameldował się Adam Wiśniewski, lecz jego premierowa próba nieudana.
    Skomentuj 0
    19 min. 10:8 Koncertowe zawody rozgrywa dziś Mariusz Jurkiewicz! Uros Zorman wespół z Zeljko Musą nie potrafili zatrzymać reprezentanta Polski. O czas prosi Bogdan Wenta.
    Skomentuj 0
    18 min. 9:8 Z prawego rozegrania pomylił się Paweł Paczkowski. Podwójna zmiana w Vive, na parkiecie zameldowali się Piotr Chrapkowski i Denis Buntić. Akcja ofensywna jednak nieudana.
    Skomentuj 0
    17 min. 9:8 Nieudana próba przechwytu Nafciarzy, spowodowała, że sporo miejsca na prawym skrzydle miał Ivan Cupić. Rzutem w krótki róg po koźle lewoskrzydłowy Vive Targów Kielce pokonał Marin Sego.
    Skomentuj 0
    16 min. 9:7 Na raty do bramki strzeżonej przez Venio Loserta trafia Orlen Wisła Płock. Chorwacki bramkarz obronił rzut Kamila Syprzaka, ale rzut skutecznie dobił niezawodny Valentin Ghionea. Chwilę później po stracie Vive w ataku Rumun nie pomylił się z kontry.
    Skomentuj 0
    15 min. 7:7 Zaspał w obronie Muhamed Toromanović, co skrzętnie wykorzystał Uros Zorman, rzucając kontaktową bramkę. Nafciarze w ataku stracili piłkę i do remisu doprowadził Ivan Cupić.
    Skomentuj 0
    13 min. 7:5 Rozkręcają się Nafciarze! Po raz kolejny defensywę mistrzów Polski łatwo wymanewrował Mariusz Jurkiewicz. Świetnie funkcjonuje również defensywa Nafciarzy. Kielczanie mają spore kłopoty.
    Skomentuj 0
    12 min. 6:5 Niefrasobliwość w defensywie Vive wykorzystał Paweł Paczkowski, a kolejną świetną interwencją popisuje się Marin Sego, który broni rzut swojego rodaka, Ivana Cupicia.
    Skomentuj 0
    10 min. 5:5 Płocczanie wypracowali klarowną akcję rzutową dla Kamila Syprzaka, lecz polski obrotowy przekroczył linię przy rzucie. Kielczanie popełniają jednak kolejny błąd w ataku, mnożą się błędy mistrzów Polski.
    Skomentuj 0
    9 min. 5:5 Z drugiej linii nie do obrony rzucił Petar Nenadić. Zaspała jednak defensywa płocka, a konkretnie Paweł Paczkowski co wykorzystał Michał Jurecki i mamy kolejny remis.
    Skomentuj 0
    8 min. 4:4 Sprawy w swoje ręce postanowił wziąć Uros Zorman. Za faul na Muhamed Toromanović na dwie minuty odesłany Piotr Grabarczyk.
    Skomentuj 0
    7 min. 4:3 Kapitalna indywidualna akcja Mariusza Jurkiewicza. To wiodąca postać w zespole Nafciarzy! Dwie z rzędu skuteczne interwencje Marina Sego i Nafciarze przed szansą na kolejną bramkę.
    Skomentuj 0
    7 min. 3:3 Popisowy rzut Petar Nenadicia. Rozkręca się w bramce Marin Sego!
    Skomentuj 0
    6 min. 2:3 Udana zasłona w wykonaniu Julena Aguinagalde dała miejsce dla Michała Jureckiego, który po szarży trafił z... prawego rozegrania.
    Skomentuj 0
    5 min. 2:2 Obie ekipy nie przebierają w defensywie - upomnienie dla Piotra Grabarczyka. Nieudana próba rzutu z biodra Pawła Paczkowskiego, którą pewnie zatrzymuje Venio Losert.
    Skomentuj 0
    4 min. 2:2 Solowa akcja Mariusza Jurkiewicza daje prowadzenie Nafciarzom, lecz chwilę później do remisu z prawego rozegrania doprowadza Krzysztof Lijewski.
    Skomentuj 0
    3 min. 1:1 Błyskawiczna odpowiedź mistrzów Polski. Z drugiej linii nie do obrony rzucił Michał Jurecki.
    Skomentuj 0
    2 min. 1:0 Indywidualna akcja Uros Zorman, którego faulował Zbigniew Kwiatkowski. Rzut ze skrzydła Ivan Cupić broni Marin Sego, a z zerowego skrzydła trafia Valentin Ghionea!
    Skomentuj 0
    2 min. 0:0 Rzut Petara Nenadicia zablokował Michał Jurecki, a piłka wpadła wprost w ręce Manuela Strleka.
    Skomentuj 0
    1 min. 0:0 Nafciarze wysoko w obronie od pierwszy minut. Kielczanie wyrzucili piłkę w aut. W natarciu Nafciarze.
    Skomentuj 0
    Rozbrzmiał pierwszy gwizdek sędziów! W ataku pozycyjnym Vive Targi Kielce.
    Skomentuj 0
    Nad prawidłowym przebiegiem spotkania czuwać będą Paweł Kaszubski i Piotr Wojdyr.
    Skomentuj 0
    Wicemistrzowie Polski do meczu przystąpią w następującym zestawieniu: Sego - Ghionea, Paczkowski, Nenadić, Jurkiewicz, Nikcević, Toromanović.
    Skomentuj 0
    Na parkiet w Orlen Arenie wychodzą szczypiorniści Orlen Wisły Płock.
    Skomentuj 0
    Wyjściowa siódemka kielczan: Losert - Cupić, Lijewski, Zorman, Jurecki, Strlek, Aguinagalde.
    Skomentuj 0
    W Orlen Arenie zgromadziło się blisko 5,5 tysiąca kibiców. Rozpoczęła się właśnie prezentacja obu zespołów. Vive Targi Kielce powitane gromkimi.. gwizdami.
    Skomentuj 0
    W szeregach Nafciarzy nie wystąpi Marcin Lijewski.
    Skomentuj 0
    Wielkie sportowe emocje coraz bliżej! Kto wygra hitowy starcie Orlen Wisła Płock czy Vive Targi Kielce?
    Skomentuj 0
    - Wisła pozyskała nowych zawodników, którzy dużo wnieśli do zespołu. Ma nowego, dobrego szkoleniowca i wygląda zdecydowanie lepiej niż w ostatnich dwóch latach - mówi Thorir Olafsson. - Wisła zagrała w tym sezonie naprawdę same dobre mecze i jedynej porażki doznała tylko w niefortunnych okolicznościach z Kiel. To świadczy o ich sile - podkreśla Piotr Chrapkowski.
    Skomentuj 0
    Jeżeli jesteś fanem szczypiorniaka, nie zwlekaj i dołącz do nas! Na naszym Facebookowym profilu znajdziesz wszystkie informacje ze świata piłki ręcznej. Piłka ręczna na SportoweFakty.pl - nasz profil na Facebooku. Dla wszystkich fanów szczypiorniaka i nie tylko! Kliknij i polub nas.
    Skomentuj 0
    - Fantastycznie zaczęła sezon Wisła Płock, ale równocześnie zderza się z niesamowicie silnym zespołem kieleckim. Ponieważ mecz odbywa się w Płocku to bardzo trudno jest w tej chwili wskazać faworyta. Dlatego ja postawię na remis - oznajmił ekspert portalu SportoweFakty.pl Wojciech Nowiński. - Nigdy nie były to wiadome wyniki, ale sądzę, że zespół Wisły będzie zwycięzcą tego spotkania - uważa z kolei Bogdan Zajączkowski. Jakie rozstrzygnięcia typowali pozostali nasi eksperci? Polecamy poniższy artykuł
    Skomentuj 0
    Vive Targi Kielce to aktualnie trzecia drużyna Starego Kontynentu. Klasę rywala docenia szkoleniowiec Nafciarzy, Manolo Cadenas. - Kielczanie być może mają najsilniejszą drużynę w całej swojej historii. W porównaniu z poprzednim rokiem, na papierze wyglądają jeszcze lepiej. Ale prawdę powie tylko boisko, a my też będziemy mieli coś do powiedzenia - zaznaczył w rozmowie z oficjalnym serwisem płockiego klubu szkoleniowiec wicemistrzów Polski i reprezentacji Hiszpanii.
    Skomentuj 0
    Sentymentalną podróż do Płocka zaliczy Piotr Chrapkowski. Wychowanek Cartusii Kartuzy występował w płockim klubie przez trzy ostatnie sezony. Latem zasilił szeregi odwiecznego rywala z Kielc. - Przez te trzy lata zagrałem troszeczkę meczów dla Wisły, więc możliwość ponownego wystąpienia w Płocku będzie dla mnie ciekawym wydarzeniem - przyznał w rozmowie z naszym portalem "Chrapek".
    Skomentuj 0
    Przed rokiem pierwsza płocko-kielecka konfrontacja padła łupem Nafciarzy, którzy wygrali 32:25. Kolejne Jak się okazało było to jedyne zwycięstwo Wisły w tamtym sezonie - pozostałe wygrywali rywale. - Jeżeli weźmiemy pod uwagę wyniki meczów eliminacyjnych do Ligi Mistrzów, które w tym roku miały zdecydowanie inny przebieg niż w latach poprzednich, plus to co pokazuje Wisła w meczach w fazie grupowej, to trzeba przyznać, że robi to wrażenie - uważa Bogdan Wenta. - Potrzeba maksymalnej mobilizacji, większej niż zwykle - podkreślił.
    Skomentuj 0
    Konfrontacja Wisły i Vive będzie miała szczególne znaczenie dla braci Lijewskich, którzy staną po przeciwnej stronie barykady. - Na pewno dla naszej rodziny to będzie emocjonujące przeżycie. Będziemy z bratem rywalizować po dwóch różnych stronach i na 60 minut będziemy wrogami - powiedział na łamach oficjalnej strony kieleckiego klubu Krzysztof Lijewski.
    Skomentuj 0
    - Myślę, że jesteśmy w stanie sprawić niespodziankę. Rok temu przecież u siebie wygraliśmy z Vive, a teraz prezentujemy się lepiej, niż w ubiegłym sezonie. Wszystko jest możliwe - mówił w rozmowie ze SportoweFakty.pl lewoskrzydłowy Orlen Wisły Płock, Adam Wiśniewski.
    Skomentuj 0
    Do Płocka zawita 210 osobowa grupa kieleckich kibiców. Więcej szczegółów w poniższym newsie:
    Skomentuj 0
    Sobotnie starcie Orlen Wisły Płock z Vive Targami Kielce poprzedzi konfrontacja juniorów młodszych obu zespołów. - Liczymy, że przyczyni się to do promocji naszej dyscypliny wśród młodzieży. Pierwszy pojedynek będzie rozegrany z Vive Targi Kielce, ale chcemy też zachęcić inne kluby Superligi do organizacji podobnych spotkań na swoich halach - powiedział Michał Skórski, trener grup młodzieżowych Wisły Płock.
    Skomentuj 0
    Hitowe spotkanie 5. kolejki PGNiG Superligi Mężczyzn obejrzy w płockiej Orlen Arenie komplet kibiców.
    Skomentuj 0
    Witamy i zapraszamy Państwa na relację LIVE z konfrontacji dwóch odwiecznych rywali w walce o mistrzostwo Polski: Orlen Wisły Płock i Vive Targów Kielce.