LM: Orlen Wisła Płock - MKB Veszprem na żywo!

Relację prowadzi : autor:
Maciej Wojs
60 min. 34:33 - Kapitalna akcja Veszprem na koniec i bramka Cristiana Ugalde. Koniec meczu, Wisła pokonała faworyzowanego rywala 34:33!
Skomentuj 0
Nie ma jednak co narzekać - to bez wątpienia był najlepszy mecz Wisły w 2014 roku, a może i pod wodzą Manolo Cadenasa. Dla spóźnialskich - relacja poniżej, a ja dziękuję już za wspólne emocje i zapraszam na kolejne relacja na żywo z meczów piłki ręcznej!
Skomentuj 0
Wielki, wielki mecz Orlen Wisły Płock i co tu dużo mówić, zasłużone zwycięstwo z jednym z faworytów do gry w turnieju Final Four Ligi Mistrzów. Szkoda jedynie, że Nafciarze nie utrzymali (lub nie powiększyli) w końcówce trzybramkowej przewagi. Taka różnica trafień byłaby bowiem solidną zaliczką przed rewanżem w Veszprem.
Skomentuj 0
60 min. 34:32 - Niecelny rzut Mariusza Jurkiewicza i Veszprem będzie miało jeszcze 24 sekundy na zmniejszenie strat do jednej bramki... Szkoda, ogromna szkoda tej akcji.
Skomentuj 0
60 min. 34:32 - Renato Sulić zmniejsza straty Veszprem, ostatnie słowo należeć będzie jednak do Wisły. Czy Nafciarze to wykorzystają?
Skomentuj 0
59 min. 34:31 - Valentin Ghionea z rzutu karnego po raz trzeci i Wisła wygrywa 34:31. Nafciarze z pewnością pokonają już Veszprem, do końca meczu zaledwie 70 sekund!
Skomentuj 0
  • 57 min. 33:30 - Tak, tak, TAAAK! Wisła obroniła piłkę podczas ataku rywali i swoją akcję zakończyła bramką Ivana Nikcevicia z lewego skrzydła! Niecałe trzy minuty do końca, Wisła ma trzy bramki przewagi!
    Skomentuj 0
    56 min. 32:30 - Valentin Ghionea nie pomylił się z karnego, bramkę dokłada też Mariusz Jurkiewicz! Niestety, dla Veszprem trafia nieomylny Renato Sulić... Trzeba teraz obronić piłkę!
    Skomentuj 0
    54 min. 30:29 - Aj, robi się nerwowo. Dwie bramki Renato Sulicia, najpierw z koła, potem z kontry i prowadzenie Wisły stopniało do jednej bramki. Karnego dla Nafciarzy wywalczył jednak teraz Jurkiewicz, dodatkowo dwie minuty kary dla Mirsada Terzicia!
    Skomentuj 0
    53 min. 30:27 - Marcin Lijewski i 30. bramka dla Wisły! Do końca meczu siedem i pół minuty, Nafciarze są na dobrej drodze do zwycięstwa!
    Skomentuj 0
    52 min. 29:27 - Kolejny raz długo rozgrywali atak Nafciarze, ale ostatecznie błąd kroków popełnił Petar Nenadić. W odpowiedzi ze skrzydła nie pomylił się Peter Gulyas, Wiślacy jednak skończyli już grę w osłabieniu.
    Skomentuj 0
    50 min. 29:26 - TAAAAAAK! Marcin Wichary obronił rzut karny egzekwowany przez Momira Ilicia! To może być decydujący moment meczu, Wisła gra bowiem w osłabieniu po karze dla Mariusza Jurkiewicza.
    Skomentuj 0
    49 min. 29:26 - Bardzo długo rozgrywali swoją akcję Nafciarze, ale co najważniejsze - do skutku! Po składnym ataku ponownie trafił Kamil Syprzak i Wisła prowadzi 29:26! Dziesięć minut do końca!
    Skomentuj 0
    47 min. 28:25 - Chwila chaosu po obu stronach parkietu i kilka niecelnych rzutów Nafciarzy kończonych obronami Nandora Fazekasa. Kamil Syprzak znalazł wreszcie sposób na węgierskiego bramkarza i Wisła wraca na prowadzenie trzema bramkami.
    Skomentuj 0
    46 min. 26:24 - Aj... Dwie straty Wisły, dwie błyskawiczne kontry wykorzystane przez Cristiana Ugalde i przewaga Wisły stopniała do dwóch bramek. Czas dla Manolo Cadenasa.
    Skomentuj 0
    44 min. 26:22 - I jeszcze przechwyt Mariusza Jurkiewicza i kolejna bramka Nafciarzy! Niesamowite, Wisła wygrała grę w przewadze 3:0! Świetnie grają w ostatnich minutach płocczanie!
    Skomentuj 0
    43 min. 25:22 - Rozkręcił się Angel Montoro! Druga bramka Hiszpan, po chwili jeszcze trafienie Valentina Ghionei i grający w osłabieniu Nafciarze prowadzą już 25:22! Veszprem w opałach, o czas poprosił Antonio Carlos Ortega.
    Skomentuj 0
    41 min. 23:21 - Angel Montoro utrzymuje Wisłę na prowadzeniu dwoma bramkami po pięknej bombie z jedenastu metrów! Nafciarzy czeka teraz jednak trudniejszy okres - na ławkę kar powędrował Adam Wiśniewski.
    Skomentuj 0
    39 min. 22:20 - I ponownie Wisła na dwubramkowym prowadzeniu, Fazekasa pokonali Marcin Lijewski i Petar Nenadić. Wynik zmienia się dzisiaj jak w kalejdoskopie!
    Skomentuj 0
    37 min. 20:19 - W bramce Veszprem zameldował się Nandor Fazekas i od razu obronił rzut karny egzekwowany przez Petara Nenadicia. W kolejnej akcji Serb już się nie pomylił!
    Skomentuj 0
    35 min. 19:19 - Szybka odpowiedź Cristiana Ugalde, strata Wisły, a następnie bramka Laszlo Nagy'a z szóstego metra i mamy remis.
    Skomentuj 0
    33 min. 19:17 - Petar Nenadić, a chwilę potem Adam Wiśniewski i Wisła wygrywa 19:17! Brawo! Nafciarze zmienili system gry w defensywie na 5:1. Czy przyniesie to pozytywny skutek?
    Skomentuj 0
    32 min. 17:17 - Druga połowa rozpoczęła się od trafień po obu stronach parkietu. Kto wygra wojnę nerwów i przechyli szalę zwycięstwa na swą korzyść?
    Skomentuj 0
    Skomentuj 0
    Wracamy do Orlen Areny za niespełna dziesięć minut, zostańcie z nami!
    Skomentuj 0
    Dwie kluczowe statystyki po pierwszej połowie:  Skuteczność bramkarzy: Wisła - 15%; Veszprem 30% Bramki z kontr: Wisła - 5; Veszprem - 1. Wynik spotkania jest sprawą otwartą. Jeśli w ekipie Nafciarzy zaskoczy bramka (Wichary w końcówce odbił kilka rzutów), a płocczanie wytrzymają szybkie tempo meczu, wszystko jest możliwe!
    Skomentuj 0
    Jest dobrze! Wisła jak równy z równym rywalizuje z faworyzowanym Veszprem, nie pozwalając rywalom na przejęcie inicjatywy. Podopieczni Cadenasa rozważnie grają zarówno w obronie, jak i w ataku, szkoda jednak przestrzelonych w końcówce pierwszej połowy trzech dogodnych sytuacji.
    Skomentuj 0
    30 min. 16:16 - Petar Nenadić z dziesięciu metrów, a potem kapitalna interwencja Marcina Wicharego i do przerwy mamy remis!
    Skomentuj 1
    29 min. 15:16 - Momir Ilić razy dwa z linii siódmego metra i Veszprem wraca na prowadzenie. Dodatkowo kara dla Vedrana Zrnicia. Do końca pierwszej połowy trzydzieści sekund.
    Skomentuj 0
    28 min. 15:14 - Ależ ogromna szkoda! Nafciarze zmarnowali trzy dogodne okazje do powiększenia prowadzenia, za każdym razem kapitalnymi interwencjami popisywał się jednak Mirko Alilović. Chorwata pokonał dopiero Mariusz Jurkiewicz, rzucając... niczym Artur Siódmiak spod własnej bramki!
    Skomentuj 0
    26 min. 14:14 - Powrót Wisły! Po Nenadiciu na listę strzelców wpisał się Ivan Nikcević, wykorzystując kontrę i mamy remis. Co więcej, na ławkę kar powędrował Renato Sulić i Nafciarze będą grali w przewadze. Muszą to wykorzystać!
    Skomentuj 0
    24 min. 13:14 - Madziarzy odjeżdżają - Iman Jamali z drugiej linii i już dwie bramki przewagi Veszprem. Impas strzelecki po stronie Nafciarzy na szczęście przełamuje jednak Petar Nenadić. Walczyć Wisła!
    Skomentuj 0
    23 min. 12:13 - Veszprem wraca na prowadzenie, po raz czwarty do siatki Wisły trafia Laszlo Nagy. Wisła już pięć minut bez bramki, Madziarzy prowadzą w tym okresie 4:0.
    Skomentuj 0
    23 min. 12:12 - Manolo Cadenas poprosił o czas, w międzyczasie Marina Sego zastąpił Marcin Wichary. "Wichura" zaczaruje bramkę Nafciarzy?
    Skomentuj 0
    22 min. 12:12 - Słabszy okres gry Wisły bezlitośnie wykorzystali rywale. Dwa razy na listę strzelców wpisał się Momir Ilić, dodatkowo po raz drugi na ławkę kar odesłany został Kamil Syprzak. Mamy remis.
    Skomentuj 0
    20 min. 12:10 - Nie ma na razie mocnych na Renato Sulicia - obrotowy Veszprem wykończył ładną zespołową akcję i zmniejszył straty. Wisła nie wykorzystała dwóch kolejnych ataków - najpierw niecelnie podał Nikola Eklemović, a następnie na linię pola bramkowego przy rzucie nadepnął Angel Montoro.
    Skomentuj 0
    18 min. 12:9 - Fantastycznie! Grająca w osłabieniu Wisła zdobywa dwie bramki z rzędu i prowadzi już 12:9! Na listę strzelców wpisali się Valentin Ghionea i Ivan Nikcević. Zdenerwowany Antonio Carlos Ortega poprosił o czas.
    Skomentuj 0
    16 min. 10:8 - Trzecia bramka Nikoli Eklemovicia utrzymuje dwa trafienia przewagi Nafciarzy, wcześniej dla Veszprem trafił bowiem Renato Sulić. Dodatkowo karę dwóch minut otrzymał Kamil Syprzak.
    Skomentuj 0
    15 min. 9:7 - Przechwyt Mariusza Jurkiewicza i szybka kontra Wisły wykończona przez "Kaczkę"! Rośnie przewaga wicemistrzów Polski!
    Skomentuj 1
    14 min. 8:7 - Ivan Nikcević, Mariusz Jurkiewicz i Wisła ma na swym koncie już osiem trafień! Nie ma jednak mocnych na Laszlo Nagy'a,  który popisał się kolejną bombą z dziesięciu metrów.
    Skomentuj 0
    12 min. 6:6 - Aj, była szansa na powiększenie prowadzenia, ale Mariusz Jurkiewicz nie trafił w bramkę. Nie pomylili się natomiast Węgrzy - Renato Sulić wykończył składną akcję zespołu. Mamy remis.
    Skomentuj 0
    10 min. 6:5 - Drugi raz na indywidualną akcję zdecydował się Nikola Eklemović i drugi raz Mirko Alilović wyciągał piłkę z siatki. Wisła nie odpuszcza, przydałoby się jednak odbić jeszcze jeden lub dwa rzuty rywali!
    Skomentuj 0
    8 min. 5:4 - Wisła trzyma prowadzenie po trafieniu Nikoli Eklemovicia. Wcześniej Nafciarze mieli okazję do odskoczenia na dwie bramki, niecelny rzut zakończył się jednak szybką akcją Veszprem i trafieniem Laszlo Nagy'a.
    Skomentuj 0
    6 min. 4:3 - Ależ fragment gry Wisły! Straty do jednej bramki zmniejszył najpierw Muhamed Toromanović, a chwilę później dwie bramki po kontrach i wcześniejszych przechwytach zdobył Valentin Ghionea! Wisła wraca do gry!
    Skomentuj 0
    4 min. 1:3 - Odskakuje płockiej drużynie Veszprem. Najpierw z drugiej linii atomowo rzucił Laszlo Nagy, a chwilę później bramkę z prawego skrzydła dołożył Peter Gulyas. W międzyczasie Nafciarze stracili piłkę po wskazaniu przez arbitrów gry pasywnej.
    Skomentuj 0
    2 min. 1:1 - Marcin Lijewski ze skrzydła i 1:1! Długo rozgrywała swoją akcję Wisła, ostatecznie na indywidualne zagranie zdecydował się "Szeryf".
    Skomentuj 1
    1 min. 0:1 - Bardzo ładny atak Wisły, ale Petar Nenadić z szóstego metra trafił wprost w Mirko Alilovicia. W odpowiedzi nie pomylił się Momir Ilić. Veszprem obejmuje prowadzenie.
    Skomentuj 0
    ZACZYNAMY! DO BOJU WISŁO!
    Skomentuj 0
    W Orlen Arenie rozbrzmiał już hymn Ligi Mistrzów, za nami również prezentacja obu ekip. Komplet widzów obejrzy dzisiejszą potyczkę Orlen Wisły Płock z MKB Veszprém!
    Skomentuj 0
    Początek meczu już za pięć minut, za chwilę na parkiecie Orlen Areny pojawią się zawodnicy obu ekip i rozpoczniemy prezentację drużyn. Zostańcie z nami!
    Skomentuj 0
    Parę słów o węgierskiej drużynie - MKB Veszprém zmagania grupowe zakończyło na 1. miejscu w grupie A, spośród dziesięciu meczów wygrywając osiem, raz remisując (w Mannheim) i raz przegrywając (na koniec rywalizacji z Motorem HC Zaporoże).  Veszprem do niedzielnego meczu przystąpi w najsilniejszym składzie, z gwiazdami pokroju Laszlo Nagy'a, Momira Ilicia i Mirko Alilovicia na czele. Czy płocka ekipa przeciwstawi się faworyzowanemu przeciwnikowi. Działacze Wisły nie mają wątpliwości :)
    Skomentuj 0
    Kluczową kwestią przed startem rywalizacji z mistrzami Węgier było zdrowie kontuzjowanych zawodników Wisły. Do pełni sił zdążyli powrócić Marcin Lijewski i grający w przeszłości w Veszprem Nikola Eklemović, problemy z więzadłami stanęły jednak na przeszkodzie w występie Zbigniewowi Kwiatkowskiemu.
    Skomentuj 0
    Niespodzianka - to słowo klucz, który jak mantrę powtarzają wszyscy gracze Orlen Wisły Płock. Co powinno przyczynić się do sprawienia owej niespodzianki i pokonania MKB Veszprém? Przede wszystkim równa dyspozycja w ciągu sześćdziesięciu minut. - Jeśli więc zagramy z nimi tak jak niedawno w Kielcach, gdzie po pierwszej połowie wszystko było pozamiatane, to nie mamy czego szukać - mówi Adam Wiśniewski.
    Skomentuj 0
    - To będzie ciężki mecz, zresztą Veszprem jest obecnie jedną z najlepszych drużyn w Europie - mówił przed rozpoczynającą się za kwadrans potyczką rozgrywający Wisły, Angel Montoro. Nafciarze zgodnie podkreślają, że to węgierska drużyna jest faworytem dwumeczu, w przynajmniej jednym ze spotkań chcą jednak powalczyć o korzystny wynik. Pomóc w tym mają jej progi Orlen Areny.
    Skomentuj 0
    Dzień po rywalizacji Vive Targów Kielce z Rhein-Neckar Löwen pora na występ drugiej polskiej drużyny w fazie TOP 16 Ligi Mistrzów. O godz. 19:00 Orlen Wisła Płock zmierzy się z MKB Veszprém. Śledźcie poczynania Nafciarzy na naszych łamach!