22:20 Na 5 sekund przed końcem przedarł się Jose Guilherme de Toledo.

czas 59'

21:18 Ale rzutem z biodra sytuację wyjaśnił chyba Thomas Mogensen.

SGF 20 : 18 OWP
czas 58'

Bramka! Trafił Maciej Gębala. 20:18, przy tak grającym Flensburgu wszystko jeszcze możliwe

SGF 20 : 17 OWP
czas 57'

20:17 Zwłaszcza, gdy z lewego skrzydła trafił Hampus Wanne.

czas 57'

Sime Ivić został wykluczony na 2 minuty. O punkty będzie piekielnie trudno...

56'

Znany obrazek. Nafciarze mocno z drugiej linii, a Andersson nawet nie musi się zbytnio ruszać. Przyciąga piłki jak magnes

SGF 19 : 17 OWP
czas 55'

19:17 O swojej obecności pod bramką przypomniał Maciej Gębala. Pierwsza bramka obrotowego z Plocka

SGF 19 : 16 OWP
czas 54'

19:16 Wszyscy wiedzieli, że Thomas Mogensen będzie rzucał, a i tak Duńczyk znalazł lukę w obronie płocczan.

54'

Co z tego, skoro po chwili Żytnikow nie zrozumiał się z Daszkiem?

53'

Jak dobrze, że jest Rodrigo. Wydawało się, że stare wygi z Flensburga wykorzystają stratę piłki De Toledo. Na szczęście Hiszpan między słupkami dokonuje cudów. Tak jak w tej syutacji, gdy zatrzymał Toft Hansena z koła

SGF 18 : 16 OWP
czas 52'

Skutecznie rzut karny wykonywał Anders Eggert. Ajjj, blisko był Corrales

52'

52 minuta i pierwszy karny. Gębala bronił w kole i faulował Toft Hansena przy okazji

51'

I znowu Andersson. Jak nie ręką, to nogą. Żytnikow jednym ze słabszych ogniw Wisły w ostatnich minutach

50'

Corrales broni rzut Jakobssona! Pomógł mu bodajże blok Gębali, który wyrósł spod ziemi przed Szwedem

49'

Kibice w Piekle Północy już wstali. Tymczasem Ljubo Vranjes zaprosił zawodników do siebie. Nawet spokojny ton do niedawna filigranowego szwedzkiego rozgrywającego

49'

Takie sytuacje bolą najbardziej. Druga linia dzisiaj na bardzo słabej skuteczności. Tym razem Żytnikow obok bramki

48'

Mogensen wyciąga pomocną dłoń. Faul w ataku

48'

Andersson... Który to już raz?

SGF 17 : 16 OWP
czas 47'

Dla Jima Gottfridssona utworzyła się autostrada do bramki. Szwed wjechał na swój pas i dotarł do celu.

SGF 16 : 16 OWP
czas 46'

To nawet nie tyle mogło, co musiało się podobać. Lovro Mihić wyskoczył na skrzydle, a wylądował niemal na wprost Anderssona. Chorwat to dzisiaj najjasniejszy punkt Wisły.

SGF 16 : 15 OWP
czas 46'

16:15 Błyskawicznie odpowiada Hampus Wanne.

SGF 15 : 15 OWP
czas 45'

15:15 Co się odwlecze, to nie uciecze. Jose Guilherme de Toledo do "pustaka" w kontrze. Wikingowie zagrali bez bramkarza i zgubili piłkę

45'

Można tylko pokręcić głową z niedowierzaniem. De Toledo wszedł w wolną strefę, rzucił mocno, ale tylko obił słupek...

czas 45'

Jacob Heinl został wykluczony na 2 minuty. Tu nie ma się co dziwić, panie Heinl. Niemiec na ławce za odepchnięciem Żytnikowa przy próbie rzutu

SGF 15 : 14 OWP
czas 44'

15:14 Jeżeli Flensburg wygra mecz, to jednym z ojców sukcesu będzie Andersson. Szwed złapał rzut Żytnikowa i uruchomił w kontrze Lasse Svan Hansena.

SGF 14 : 14 OWP
czas 42'

Żytnikow uratował akcję. Nafciarzom nie wiodło się, na szczęście Rosjanin przyspieszył na skrzydło do Lovro Mihicia. Remis 14:14!

42'

Faul ofensywny Svana. Ucierpiał Żytnikow, ale kto jak kto, Rosjanin z pewnością wróci do gry

41'

Jakobsson obił słupem, niestety Wikingowie nadal przy piłce

SGF 14 : 13 OWP
czas 40'

14:13 Zasłonięty przez Jakobssona Andersson bez szans. Trafił Dmitrij Żytnikow.

czas 39'

Jose Guilherme de Toledo pewnie się za to nie obrazi, ale więcej szczęścia niż rozumu w tym rzucie. Piłka przełamała jednak ręce Anderssona i wpadła tuż za linię. 13:12

1
SGF 13 : 11 OWP
czas 38'

13:11 Od czego Flensburga ma Johana Jakobssona. Błyskawiczna odpowiedź Szweda, a jakże, z prawej połówki

SGF 12 : 11 OWP
czas 37'

W akcji serbski Michał Jurecki. Miljan Pusica tym razem wyszedł w górę i posłał torpedę w okienko bramki.

1
36'

Flensburg to nie Wybrzeże Gdańsk. Pusica nie potrafi odnaleźć formy rzutowej i tym razem efektownie, mocno, ale wprost w Anderssona

1
czas 35'

Jacob Heinl został wykluczony na 2 minuty. Takie zagrania są w cenie, z tym, że w MMA. Żytnikow ściągnięty do parteru

SGF 12 : 10 OWP
czas 34'

Błąd kroków Żytnikowa, indywidualna szarża Thomasz Mogensena i 12:10. Piotr Przybecki poprosił zawodników do siebie

33'

Brawo dla obrony Wisły. Jakobsson musiał rzucać i uczynił to mocno, ale wprost w ręce Corralesa

33'

Obronę w ryzach trzyma Maciej Gębala. Gottfridsson nie zdołał obrócić się z piłką

32'

Z De Toledo wyraźnie zeszło powietrze. Silny rzut, ale po rękach bloku i Anderssona piłka zakończyła swój lot na poprzeczce

SGF 11 : 10 OWP
czas 32'

Szybko okazało się, że może być jeszcze gorzej. Straty Wisły i w kontrze Hampus Wanne. Już 11:10...

SGF 10 : 10 OWP
czas 31'

Zaczyna się źle, od łatwej bramki Johana Jakobssona. Szwed miał hektary wolnego placu obok siebie

31'

Gramy!

SGF 9 : 10 OWP
czas 30'

9:10 Za błędy się płaci. Wzorowo rozprowadzona akcja po obwodzie i na skrzydle sporo miejsca miał Hampus Wanne.

30'

Pomysł niezły, katastrofalne wykonanie. Najpierw niesygnalizowany rzut Żytnikow wprost w Anderssona, po chwili De Toledo w niezłej sytuacji zagroził kibicom w trzecim (czwartym?) rzędzie

29'

Jakobsson zlitował się na Nafciarzami i dał kolejną szansę w ataku. Faul ofensywny Szweda

28'

Zacięła się machina napędzana płockim paliwem. Żytnikow w słupek

SGF 8 : 10 OWP
czas 27'

8:10 W tempo uruchomiony Johan Jakobsson. Dla Szweda takie sytuacje to bułka z masłem.

27'

Na Anderssona trzeba wymyślić coś więcej. Sygnalizowany rzut Żytnikowa i górą przeżywający trzecią młodość Szwed

czas 25'

Sime Ivić został wykluczony na 2 minuty.

SGF 7 : 10 OWP
czas 25'

Akcja 2+1. Trafił Jim Gottfridsson i odesłał na ławkę kar Ivicia.

SGF 6 : 10 OWP
czas 25'

6:10 Handballowa klasyka. Na skrzydle uruchomiony Michał Daszek.

25'

Corrales! On jest dzisiaj niesamowity!

SGF 6 : 9 OWP
czas 24'

Na nim można dzisiaj polegać. Lovro Mihić z lewego skrzydła. Bodaj czwarta bramka Chorwata.

23'

Eggert chciał ośmieszyć Corralesa wkrętką między nogami, ale Hiszpan zostawił kończynę i Wisła w ataku. Hiszpan robi dzisiaj różnicę

22'

Gospodarze zaczęli czytać Wisłę. Najpierw zablokowany Duarte, po chwili Daszek przegrał na kole walkę z Anderssonem

SGF 6 : 8 OWP
czas 21'

6:8 Asystę kolejki juz znamy. No-look pass Jakobssona, w dodatku za plecami i z koła trafił Henrik Toft Hansen.

SGF 5 : 8 OWP
czas 20'

5:8 Za takie akcje kibice kochają Johana Jakobssona. Wisiać w powietrzu niczym Tobias Reichmann przy rzucie ze skrzydła i na pełnym zasięgu rzucił pod poprzeczkę. Co klasa, to klasa

czas 20'

Valentin Ghionea został wykluczony na 2 minuty. Ledwo na parkiet wrócił Żytnikow, a Rumun za uderzenie łokciem zarobił drugą dzisiaj karę

SGF 4 : 8 OWP
czas 19'

Jim Gottfridsson wściekły, Gottfridsson skuteczny. Tym razem Szwed poszedł na przebój i trafił.

18'

Ljubo Vranjes tylko złapał się pod boki i zastanawia się: "Gdzie są moi gracze?". Gottfridsson wyszedł z kontra, ale faulował w ataku

18'

Limit błędów Pusicy wyczerpany. Duarte na lewej połówce rozegrania

17'

Wikingowie jak na razie urządzają sobie konkurs "kto przestrzeli efektowniej". Gottfridsson miał przed sobą tylko bramkę, a rzucił dobre pół metra nad poprzeczką

czas 16'

Dmitrij Żytnikow został wykluczony na 2 minuty. Mahe to cwany lis, doskonale wiedział, że sędziowie dadzą 2 minuty za ten faul

15'

Lovro Mihić w roli obrotowego? Dzisiaj dzieją się cuda. Chorwat jednak wszedł w pole bramkowe

14'

Wisła przekombinowała w ataku. Piłka trafiła do Ghionei, a ten musiał rzucać niemal z zerowego kąta. Andersson górą

13'

To nie jest dzien Mogensesa. Lider Wikingów podał do kibica w pierwszym rzędzie, czym go z pewnością bardzo ucieszył. Mniej trenera Vranjesa

SGF 3 : 8 OWP
czas 13'

Dmitrij Żytnikow ! Niemal z miejsca wyszedł w górę i ściągnał pajęczynę. 3:8!

13'

Czas dla trenera Przybeckiego. Jak najbardziej słuszny, Nafciarze cierpieli w ataku pozycyjnym

SGF 3 : 7 OWP
czas 12'

3:7 Lasse Svan Hansen skanduje FLENS-Arena. Duńczyk znowu ze skrzydła, bez asysty obrońcy.

11'

Chyba rozgrzał się Andersson. Dwa obronione rzuty pod rząd, przy czym rzut de Toledo to była próba z serii tych "nie do wyjęcia"

SGF 2 : 7 OWP
czas 10'

2:7 Zaplanowana akcja wyszła perfekcyjnie. Ze skrzydła Lasse Svan Hansen.

SGF 1 : 7 OWP
czas 10'

1:7 Gwizdy we FLENS-Arenie! Kolejna katastrofa gospodarzy w ataku pozycyjnym i Lovro Mihić. zamienił kontrę na bramkę! Czas dla trenera Vranjesa, będzie gorąco.

SGF 1 : 6 OWP
czas 10'

Tam było mało miejsce na rozegranie, ale piłka jakoś trafiła do Lovro Mihicia. Chorwat ma nerwy ze stali. 1:6, powtarzam 1:6!

9'

Glandorf jakby nie przypominał samego siebie. Idealna sytuacja, a Niemiec Panu Bogu w okno. Nas to specjalnie nie martwi

czas 9'

Valentin Ghionea został wykluczony na 2 minuty. Mogą się zacząć problemy. Rumum próbował ratować sytuację po stracie

8'

Glandorf i... Bramka? Nie, nie. Corrales jest dzisiaj w znakomitej formie. Wisła znowu w natarciu

SGF 1 : 5 OWP
czas 7'

1:5 To już nie tylko obiecujący początek, a wyśmienity! Flensburg szukał odpowiedniego ustawienia w obronie, a Dmitrij Żytnikow posłał petardę w kierunku bramki Anderssona.

7'

Bramkarze w rolach głównych. Najpierw Andersson, a kilka sekund później Corrales zatrzymał kontrę

6'

Flensburg ima się wszelakich sposobów. Tym razem piłka na skrzydło do Wanne, ale nie z Corralesem takie loby

SGF 1 : 4 OWP
czas 5'

1:4 Jest obiecująco. Znowu obrona Nafciarzy przejęła podanie do koła, a wisienkę na torcie w postaci kontry skonsumował Lovro Mihić.

SGF 1 : 3 OWP
czas 4'

1:3 Znakomicie rozegrali to płocczanie. Po stracie z kontrą wyszedł Ghionea, miał jednak trudną pozycję i dojrzał lepiej ustawionego Dmitrija Żytnikowa.

SGF 1 : 2 OWP
czas 3'

1:2 Już zaczyna trafiać. Holger Glandorf jest w wielkiej formie, co właśnie udowodnił.

SGF 0 : 2 OWP
czas 2'

0:2 Gębala zrobił zasłonę pod kolegę i wykorzystał to Jose Guilherme de Toledo.

czas 2'

Żółtą kartkę otrzymał Maciej Gębala. Faulowany Glandorf

SGF 0 : 1 OWP
czas 1'

Nie patyczkował się Jose Guilherme de Toledo. Brazylijczyk wyszedł w górę i trafił w okienko

1'

Już można grać. Nafciarze przy piłce

1'

Na razie w głównej roli... zegar. Trwają prace nad jego naprawą

czas Start meczu
18:12

Za to w Bundeslidze Flensburg nie ma sobie równych i lideruje tabeli z kompletem 14 punktów.

18:12

Jak do tej pory, Flensburg w Lidze Mistrzów nie zachwyca. Zaledwie 3 punkty w czterech meczach i szóste miejsce, oczko wyżej niż płocczanie, którzy do tej pory zdobyli punkt za remis z hegemonem z Veszprem. Zresztą grupa A to bodajże najsilniejszy zestaw w historii rozgrywek.

18:12

We FLENS-Arenie będzie jeszcze trudniej o punkty. Wikingowie mają apetyt na udział w Final Four rozgrywek i, patrząc na skład, mają podstawy, by myśleć o dobrym wyniku w Lidze Mistrzów. Johan JakobssonHolger GlandorfLasse Svan Hansen i wielu innych. Trzeba powiedzieć sobie wprost, Nafciarze zmierzą się z gwiazdami światowego handballa.

18:12

Na parkiecie w Danii Nafciarze nie mieli nic do powiedzenia i zostali rozbici przez Bjerrinbro-Silkeborg 24:33

18:12

Zapraszamy na relacje ze spotkania grupy A Ligi Mistrzów. Orlen Wisła Płock w 5. kolejce pojechała do Flensburga, gdzie spróbuje, choć częściowo, zmazać plamę z ostatniego blamażu w Silkeborgu.