Na sam koniec jeszcze garść statystyk pomeczowych. My tymczasem dziękujemy za śledzenie relacji live na naszym portalu.

Szwajcarzy cieszą się z pierwszych punktów w tegorocznej Ligi Mistrzów.

komentarz

I jeszcze komentarz, który mówi chyba wszystko.

komentarz

Wydawało się, że goście zdołają zagrać równie dobrze, jak w końcówce pierwszej połowy. Przerwa lepiej wpłynęła jednak na podopiecznych Larsa Walthera. To ważna wygrana Szwajcarów, którzy tym samym wracają do gry o awans do TOP 16. W tej grupie jeszcze wiele się może wydarzyć.

KAD 27 : 25 OWP
czas 60'

27:25. Na pustą bramkę trafił Rodrigo Corrales. Porażka stała się jednak faktem.

czas 60'

Tiago Rocha został wykluczony na 2 minuty. Wisła będzie kończyła mecz w czwórkę.

KAD 27 : 24 OWP
czas 60'

27:24. Na otarcie łez trafił jeszcze Gilberto Duarte.

czas 59'

David Graubner został wykluczony na 2 minuty.

59'

Dodajmy jeszcze, ze Ivić otrzymał już trzecią karę, co oznacza dla niego czerwony kartonik.

KAD 27 : 23 OWP
czas 59'

27:23. Bramka! Trafił Gabor Csaszar.

59'

Do końca meczu lekko ponad półtorej minuty.

czas 29'

Sime Ivić został wykluczony na 2 minuty. Już nic się nie wydarzy. Cudu nie będzie.

KAD 26 : 23 OWP
czas 58'

26:23. Wisła jeszcze stara się walczyć. Ale czy wystarczy czasu?

KAD 26 : 22 OWP
czas 58'

26:22. Koniec emocji. Z koła sam na sam z Corralesem znalazł się Andrija Pendić. Nie mógł się pomylić.

57'

Mylą się jednak przyjezdni. Dwa punkty zostaną na parkiecie gospodarzy.

57'

Do końca widowiska zostało już tylko 3,5 minuty.

KAD 25 : 22 OWP
czas 56'

25:22. Chyba jest już po meczu. Sprawę wyjaśnił Ron Delhees.

56'

Uciekają punkty Wiśle Płock.

56'

Poprzeczka ratuje gospodarzy. Dobitka Rochy nieskuteczna.

KAD 24 : 22 OWP
czas 55'

24:22. Słoweniec w barwach Kadetten nieomylny. Trafił Nik Tominec.

KAD 23 : 22 OWP
czas 54'

23:22. Jest bramka. Trafił Dmitrij Żytnikow.

54'

Pomylił się prawy rozgrywający Kadetten. Była już wskazana gra pasywna. Szansa na gola kontaktowego.

53'

Bardzo ważna akcja po stronie miejscowych.

czas 53'

Maciej Gębala został wykluczony na 2 minuty. Było trudno, będzie jeszcze trudniej.

KAD 23 : 21 OWP
czas 52'

23:21. Z koła nie pomylił się Lucas Meister. Robi się niebezpiecznie.

52'

Coś niesamowitego. Broni Bringolf.

51'

Gębala nieskutecznie. Miejscowi jednak nie skończyli akcji bramką.

KAD 22 : 21 OWP
czas 51'

22:21. Bronił Morawski, ale lepszy był jednak Andrija Pendić.

50'

Będziemy mieli rzut karny dla Szwajcarów.

KAD 21 : 21 OWP
czas 50'

21:21. Bramka! Trafił Dmitrij Żytnikow. Trudno o ważniejsze trafienie w tym meczu dla Nafciarzy.

49'

Coraz mniej minut do końca meczu.

48'

Pomylił się zaś Csaszar.

48'

Kadetten znów się pomyliło, a mogli mieć już dwa gole zapasu.

48'

Strata Wisły i faul. Będziemy mieli karę? Nie, sędziowie jednak nie upomnieli gracza gości.

KAD 21 : 20 OWP
czas 47'

21:20. Dziura w defensywie Wisły. Wykorzystana przez miejscowych.

KAD 20 : 20 OWP
czas 46'

20:20. Poniewierany był teraz Tomasz Gębala. Był zły, ważne, że trafił.

45'

Gospodarze nie kończą jednak swojej akcji. Pomylił się Nik Tominec.

45'

Ghionea nie trafił ze skrzydła. Lepszy był bramkarz Kadetten.

44'

Oba zespoły już w komplecie.

44'

Czekają nas spore emocje. Wszystko powinno rozstrzygnąć się w końcówce meczu.

44'

O chwilę przerwy poprosił Przybecki. Znów będą konretne uwagi do swoich graczy.

KAD 20 : 19 OWP
czas 44'

20:19. Na pustą bramkę trafili miejscowi.

43'

Strata jednych i drugich. Płocczanie byli jednak faulowani, ale bez reakcji arbitrów.

KAD 19 : 19 OWP
czas 42'

19:19. W dodatku akcję bramką zakończył niezawodny Gabor Csaszar.

czas 42'

Sime Ivić został wykluczony na 2 minuty.

42'

Szkoda, piłki nie opanował Tarabochia i nie ma bramki z czystej pozycji.

42'

Błąd kroków popełnił Csaszar. Akcję mają goście.

41'

Kolejna akcja na remis?

41'

Czas dla Larsa Walthera.

41'

Dobra gra w obronie gości. Piłka jednak wciąż dla Kadetten.

KAD 18 : 19 OWP
czas 40'

18:19. Strata piłki przez Szwajcarów. Do pustej bramki trafił Valentin Ghionea.

czas 39'

Ron Delhees został wykluczony na 2 minuty za faul na wspomnianym Duarte.

39'

Świetne zachowanie bramkarza miejscowych. Nie ma bramki!

KAD 18 : 18 OWP
czas 39'

18:18. Jeden zawodnik ratuje wynik gospodarzom. Jest nim niesamowity Gabor Csaszar.

KAD 17 : 18 OWP
czas 38'

17:18. Gol za gol. Z dystansu na rzut zdecydował się teraz Gilberto Duarte.

KAD 17 : 17 OWP
czas 37'

17:17. Ron Delhees zastąpił Szybę i jest tego dnia prawie bezbłędny. W krótkim czasie zaliczył już 3 trafienie.

KAD 16 : 17 OWP
czas 37'

16:17. Bardzo ważne trafienie zaliczył teraz skrzydłowy Wisły, Valentin Ghionea.

KAD 16 : 16 OWP
czas 36'

16:16. Istne deja vu. Znów rzutem z dystansu trafił Gabor Csaszar.

36'

Prosta strata drużyny z Płocka.

35'

Ten zawodnik ma już jednak 32 lata. Jak na razie wsparcie w ataku ma niewielkie, a siły ubywają.

KAD 15 : 16 OWP
czas 35'

15:16. Tym razem już bezbłędny był Gabor Csaszar.

35'

Akcję mają gospodarze.

34'

Po drugiej stronie parkietu kapitalnie zachował się także Aurel Bringolf.

czas 34'

Takiego błędu trudno było oczekiwać. Nieskutecznie rzut karny wykonywał Gabor Csaszar. Bronił Morawski.

34'

Rzut karny dla miejscowych.

KAD 14 : 16 OWP
czas 33'

14:16. Świetnie pod presją czasu zachował się jednak Gilberto Duarte. Takich bramek nam potrzeba znacznie więcej.

33'

Sygnalizowana gra pasywna płocczan.

KAD 14 : 15 OWP
czas 32'

14:15. Rozegrał się nam także Sergio Muggli.

czas 32'

Adam Wiśniewski został wykluczony na 2 minuty. To był iście dziecinny błąd skrzydłowego.

KAD 13 : 15 OWP
czas 32'

13:15. Jak w pierwszej, tak w drugiej połowie świetnie spisał się znów Marko Tarabochia.

KAD 13 : 14 OWP
czas 31'

13:14. Bardzo szybkie trafienie dla Kadetten. Trafił Ron Delhees.

31'

Drugą część meczu rozpoczną gospodarze i staną przed szansą na zdobycie bramki.

19:59

Powoli do końca dobiega przerwa w tym spotkaniu.

19:59

Mamy też porcję statystyk.

19:59

Też tak uważacie?

19:59

Wisła miała dobre fragmenty. W pewnym momencie zagrała nieco uważniej w defensywie, co od razu poprawiło ich dorobek na tablicy wyników. Początek rywalizacji był jednak bardzo niespodziewany. Obie siódemki długo czekały na pierwsze trafienie. Nafciarze bliżej kolejnego zwycięstwa. Muszą jednak uważać do samego końca.

KAD 12 : 14 OWP
czas 30'

12:14. Zdążył jednak przed czasem piłkę w bramce umieścić jeszcze Ron Delhees.

30'

Sekundy do końca pierwszej połowy.

KAD 11 : 14 OWP
czas 30'

11:14. Świetnie spisuje się w tym fragmencie widowiska Marko Tarabochia. Piękny rzut tego gracza.

29'

Uwagi Przybeckiego były bardzo kontretne.

29'

Czas dla zespołu gości.

KAD 11 : 13 OWP
czas 28'

11:13. Gonią wynik gracze ze Szwajcarii. Po podaniu Csaszara trafił Johan Koch.

czas 28'

KAD 10 : 13 OWP
czas 28'

10:13. Bramka! Trafił Sergio Muggli.

KAD 9 : 13 OWP
czas 28'

9:13. Precyzyjnym rzutem popisał się ponownie Marko Tarabochia.

KAD 9 : 12 OWP
czas 27'

9:12. Na nietypowej dla siebie pozycji znalazł się Andrija Pendić. Pokazał jednak, że potrafi rzucić z koła.

27'

Znów świetnie w bramce spisał się Corrales. Piłka wciąż jednak dla Kadetten.

czas 27'

Jose Guilherme de Toledo został wykluczony na 2 minuty. Zdaniem Beckiego niesłusznie, bo jeden z rywali popełnił błąd kroków.

KAD 8 : 12 OWP
czas 27'

8:12. Odpowiadają gracze Przybeckiego. Trafił Marko Tarabochia.

KAD 8 : 11 OWP
czas 26'

8:11. Na swoje barki wykończenie tej akcji wziął teraz Gabor Csaszar.

26'

Niestety Wiślacy bez akcji z golem.

25'

Faul ofensywny gospodarzy. W hali zawrzało.

25'

Świetnie Wisła zagrała w defensywie, ale z przodu pomylił się Gilberto Duarte. Obił jedynie poprzeczkę.

25'

Cztery bramki więcej to już spora zaliczka gości.

KAD 7 : 11 OWP
czas 24'

7:11. I jeszcze przechwyt Gilberto Duarte. Tego trener gości nie przewidział i natychmiast poprosił o czas.

KAD 7 : 10 OWP
czas 24'

7:10. Podwyższa wynik Wisła po trafieniu Jose Guilherme de Toledo.

23'

Świetnie broni Rodrigo Corrales. To może być impuls do jeszcze lepszej gry w ataku Nafciarzy.

KAD 7 : 9 OWP
czas 22'

7:9. No i proszę. Tym razem skuteczny był Tiago Rocha.

KAD 7 : 8 OWP
czas 21'

7:8. Pierwsza udana kontra gości. Pobiegł do niej Valentin Ghionea i w swoim stylu zakończył akcję trafieniem. Tymczasem znów w bramce górą Rodrigo Corrales.

KAD 7 : 7 OWP
czas 21'

7:7. Pięknie i sprytnie zachował się Gilberto Duarte. Wyskoczył w górę i mamy bramkę!

KAD 7 : 6 OWP
czas 20'

7:6. Atomowy rzut Luki Marosa. Corrales blisko obrony, ale teraz musiał wyjąć piłkę z siatki.

KAD 6 : 6 OWP
czas 20'

6:6. Krzyżówka z Sime Iviciem, a ten jest dziś bezbłędny.

19'

Taka sama próba Kadetten jak przed momentem. Tym razem skrzydłowy obił poprzeczkę bramki gości.

19'

Płocczanie za kilka sekund w komplecie.

18'

Wisła też jednak popełniła bardzo prosty błąd. Miejscowi wyszli z kontrą, ale bramka nie została uznana. Piłka wciąż jednak przy Szwajcarach.

17'

Bardzo długo grali miejscowi, aż się doigrali. Popisał się bramkarz Rodrigo Corrales i nie dał się pokonać.

czas 17'

Dmitrij Żytnikow został wykluczony na 2 minuty. Trudna sytuacja polskiego zespołu.

17'

Gospodarze przed szansą na podwyższenie wyniku.

16'

Tymczasem Sime Ivić obił teraz poprzeczkę bramkarza rywali. Szkoda.

KAD 6 : 5 OWP
czas 15'

6:5. Po raz pierwszyw tym meczu gospodarze wyszli na prowadzenie. Akcję z kontry zakończył Dimitrij Kuettel. To pierwsze ostrzeżenie dla gości.

KAD 5 : 5 OWP
czas 15'

5:5. Kolejny remis. To była akcja skrzydłowych Kadetten. Zakończył ją Nik Tominec.

14'

Miejscowi próbowali w ten sam sposób, ale akcja nie miała szans na powodzenie.

KAD 4 : 5 OWP
czas 13'

4:5. Jeśli nie z rozegrania, dlaczego nie z pozycji obrotowego? Tego dokonał w tej akcji Dmitrij Żytnikow. Goście zupełnie zaskoczeni.

KAD 4 : 4 OWP
czas 12'

4:4. Szybko wznowili gospodarze. Akcję rzutem zakończył tym razem David Graubner.

KAD 3 : 4 OWP
czas 12'

3:4. Bramka! Trafił Maciej Gębala.

KAD 3 : 3 OWP
czas 11'

3:3. Odpowiedź błyskawiczna. Znów niezawodny Gabor Csaszar.

KAD 2 : 3 OWP
czas 11'

2:3. Bardzo przytomnie zachował się w tej akcji Michał Daszek. Nie kombinował, pod nogami bramkarza i mamy bramkę.

11'

Wracamy do gry.

10'

Miejmy nadzieję, że polski rozgrywający nie będzie musiał zmagać się z poważną kontuzją. Nie wygląda to jednak zbyt dobrze.

10'

Urazu doznał Michał Szyba. Upadł na parkiet, ale nie było żadnego kontaktu z graczem z Płocka. To wyglądało jednak nieciekawie!

KAD 2 : 2 OWP
czas 10'

2:2. Bliski obrony był teraz Rodrigo Corrales. Piłka znalazła się jednak w bramce.

KAD 1 : 2 OWP
czas 10'

1:2. Chyba się rozkręcamy. Pusica obsłużył teraz kolegę, a Sime Ivić okazji nie zmarnował.

KAD 1 : 1 OWP
czas 9'

1:1. Skutecznie rzut karny wykonywał Gabor Csaszar.

9'

Podanie do kołowego Szwajcarów. Ci wywalczyli rzut karny.

KAD 0 : 1 OWP
czas 8'

0:1. Wreszcie kibice obejrzeli pierwszą bramkę. Trafił z dalszej odległości Dmitrij Żytnikow.

czas 8'

Dimitrij Kuettel został wykluczony na 2 minuty. Wisła będzie miała aż 2 graczy więcej. Teraz albo nigdy!

czas 7'

Żółtą kartkę otrzymał Miljan Pusica.

7'

Kto w końcu otworzy wynik meczu? Coś niespotykanego na tym poziomie rozgrywkowym.

czas 6'

Karę dwóch minut otrzymał teraz Michał Szyba. To już trzecie upomnienie w początkowej fazie widowiska. Tymczasem świetną okazję zmarnował Sime Ivicia.

5'

Po raz drugi skutecznie powstrzymywany był Michał Daszek. Szczęśliwie mylą się także miejscowi.

5'

Niesamowicie. Wciąż bez gola. Świetnie broni Aurel Bringolf

czas 4'

W między czasie gospodarze znów zbyt ostro zagrali w defensywie.

4'

Wisła będzie grała w przewadze. Szansa na pierwsze trafienie. Ale znów zmarnowana sytuacja. Obrona Bringolfa.

czas 4'

Lucas Meister został wykluczony na 2 minuty.

3'

Znów jednak obroną popisał się bramkarz miejscowych. To była doskonała sytuacja dla Simicia.

3'

Akcja po stronie polskiego zespołu.

czas 3'

Żółtą kartkę otrzymał Lucas Meister.

2'

Mamy pierwszą udaną interwencję Aurela Bringolfa.

czas 1'

Żółtą kartkę otrzymał Michał Szyba.

czas Start meczu
19:59

Słuchamy już hymnu Ligi Mistrzzów.

19:59

Wciąż czekamy na pierwszy gwizdek oznaczający początek rywalizacji. Tym spotkanie Wisła i Kadetten rozpoczną rundę rewanżową tegorocznej Ligi Mistrzów.

19:59

W pierwszym tych drużyn formą błysnął Adam Morawski. Najlepszym strzelcem był z kolei Valentin Ghionea. Obaj ponownie staną na wysokości zadania?

19:59

A tak wygląda obiekt rywali Wisły.

19:59

Tymczasem oba zespoły rozpoczęły ponowną krótką rozgrzewkę.

19:59

Co ciekawe, do kibiców Wisły przemówił prezes Artur Zieliński.

19:59

Z pierwszych informacji z hali wynika, że za około 5 minut ten mecz powinien się rozpocząć. Na razie jednak panuje pewien niepokój.

19:59

A więc mecz rozpocznie się opóźnieniem. Ile to potrwa, trudno przewidzieć.

19:59

Tymczasem oba zespoły zeszły do szatni... Jest jakiś problem w hali. Co chwilę słychać ogłuszający dźwięk syreny.

19:59

Drużynę gospodarzy prowadzi dobrze znani płockim kibicom Lars Walther. Czy sprawi niespodziankę i psikusa swojej byłej drużynie?

19:46

Oba zespoły mogą czuć zmęczenie. I jedni, i drudzy, męczyli się ostatnio w swoich rozgrywkach ligowych, ale swoje spotkania ostatecznie zwyciężyli.

19:46

Przypomnijmy, że Wisła ma na swoim koncie już 5 "oczek". Ich rywale 0. Ewentualna porażka gospodarzy właściwie przekreśli ich awans do TOP 16.

19:46
19:46

Dla zespołu Michała Szyby mecz z płockim klubem może przynieść pierwsze punkty w tej edycji Ligi Mistrzów.

Drużyna Michała Szyby w meczu przeciwko Orlen Wiśle zdobędzie pierwsze punkty w LM?
19:46

Za kilka minut rozpocznie się arcyważne spotkanie w Lidze Mistrzów. Orlen Wisła Płock zagra na wyjeździe z Kadetten Schaffhausen. Jeśli zwycięży Szwajcarów będzie miała sporą szansę na awans do fazy TOP 16.