23:22
Zakończony
Polska
komentarz

Na otarcie łez, najlepszą zawodniczką meczu została wybrana Kinga Achruk, kapitan reprezentacji Polski.

2
1
czas 53'

20:18. Jeszcze jedno trafienie na koncie Saskii Lang.

1
1
52'

Kinga Achruk wzięła na siebie odpowiedzialność, ale trafiła tym razem w poprzeczkę. Piłka dla Niemiec.

52'

Emily Boelk potężnie, ale obok bramki!

czas 51'

19:18. Kinga Achruk znaczy kapitan. Kapitalny rzut z 9. metra.

czas 51'

19:17. To się błyskawicznie zemściło, gdyż kolejnego gola dołożyła Saskia Lang.

50'

Piłki nie złapała jednak Ewa Andrzejewska i nasza drużyna zanotowała stratę.

49'

Adrianna Płaczek fantastycznie w bramce. Kolejna szansa na doprowadzenie do remisu przed Polkami.

czas 48'

18:17. Skutecznie rzut karny wykonała Kinga Grzyb.

czas 48'

18:16. W trudnym momencie dla Niemek przypomniała o sobie Saskia Lang.

czas 47'

17:16. I jest gol kontaktowy. Zdobyła go Marta Gęga, pięknym rzutem w okienko.

47'

Emily Boelk trafiła w słupek. Polki znów przed szansą na bramkę kontaktową.

45'

Jedna z Niemek wpadła w pole bramkowe. Ale na lewym skrzydle piłki nie złapała też Agnieszka Kowalska.

czas 45'

17:15. Kinga Achruk ponownie wzięła ciężar wykończenia akcji na swoje barki. I wywiązała się z tego zadania bardzo dobrze.

44'

Niecelne rzuty obu prawych rozgrywających: Moniki Kobylińskiej i Anne Hubinger.

43'

Czas dla reprezentacji Polski.

czas 42'

17:14.  Anne Hubinger powoli zaczyna wracać na właściwe tory.

czas 42'

16:14. Jeszcze jeden skuteczny zryw Polek i jeszcze jeden gol z koła. Tym razem znalazła się tam Kinga Achruk.

czas 41'

16:13. Bramka! Trafiła z koła Joanna Drabik.

czas 41'

16:12. Niemki nie będą wiecznie wybaczać banalnych błędów. Bramkę zdobyła Stella Kramer.

40'

Katarzyna Janiszewska przechwyciła piłkę, pobiegła do kontry i ... trafiła w poprzeczkę.

40'

Adrianna Płaczek dwoi się i troi w bramce, ale jej koleżanki z pola popełniają dziecinne błędy. I przy piłce znów Niemki.

czas 38'

15:12. Czujnością wykazała się Agnieszka Kowalska i trafiła ze skrzydła.

37'

Adrianna Płaczek zdecydowanie najjaśniejszym punktem polskiej kadry. Młoda bramkarka powstrzymała Saskię Lang.

36'

Katarzyna Janiszewska dwukrotnie zatrzymana przez Clarę Woltering. Nasze zawodniczki wyraźnie tracą pewność siebie.

czas 36'

15:11. Niemki zdobyły gola mimo gry w osłabieniu. Bezcenny tlen zapewniła im Anne Hubinger.

czas 35'

Saskia Lang została wykluczona na 2 minuty.

czas 34'

14:11. Tym razem Svenja Huber już skuteczna.

33'

Kolejna fatalna strata Polek, ale od straty gola uratowała je Adrianna Płaczek, broniąc rzut pędzącej sam na sam Svenji Huber.

czas 33'

13:11. Z prawego rozegrania nie zawiodła Anne Hubinger.

32'

Ale prostą stratę zanotowała Marta Gęga.

32'

Svenja Huber tylko obiła słupek polskiej bramki. Nasze zawodniczki przed szansą na doprowadzenie do remisu.

czas 31'

12:11. Doskonały początek drugiej połowy dla Polek. Piękny gol z lewego skrzydła Agnieszki Kowalskiej.

czas Druga połowa
komentarz

Najwięcej goli przed przerwą (4) zdobyła Svenja Huber, prawoskrzydłowa reprezentacji Niemiec.

komentarz

Skuteczność po raz kolejny nie była w pierwszej połowie najmocniejszą stroną polskiej reprezentacji.

30'

Rzut Anny Loerper pofrunął obok słupka polskiej bramki.

12:10. Grę w przewadze szybko na gola zamieniła Ewa Andrzejewska.

Anne Hubinger została wykluczona na 2 minuty.

12:9. Celny rzut z drugiej linii w wykonaniu Emily Boelk.

11:9Kinga Grzyb niezawodna na linii 7. metra.

11:8Svenja Huber nie wykorzystała karnego, ale popisała się skuteczną dobitką.

28'

O czas poprosił Michael Biegler.

10:8. Wreszcie jest przełamanie, dzięki indywidualnej akcji Kingi Achruk.

27'

Poczynaniami obu drużyn znów zawładnął chaos. Polki nadal nie potrafią jednak wykorzystać dużej liczby błędów po niemieckiej stronie.

26'

Kolejny kosztowny i prosty błąd Polek. Kinga Grzyb przekroczyła linię 6. metra.

10:7. Bramka! Trafiła Marta Gęga. To jej pierwszy gol podczas ME 2016.

10:6. Błyskawiczna odpowiedź Julii Behnke.

9:6Joanna Drabik znów pokazała swoje duże możliwości na kole.

23'

Seria kompletnie nieudanych rzutów z obu stron. Przy piłce Polki.

23'

Pomyliła się jednak także Anne Hubinger.

22'

Ale rzut Ewy Andrzejewskiej nie zapewnił Polkom kolejnego trafienia.

21'

Strata Niemek w ataku.

9:5. Skutecznie rzut karny wykonała Kinga Grzyb.

1

1

9:4. Swoją złą passę rzutową przełamała Anne Hubinger. To oznacza coraz gorsze wieści dla polskiej kadry.

18'

Polskiej niemocy w ataku ciąg dalszy. Joanna Drabik przekroczyłą linię 6. metra.

8:4. Saskia Lang została osamotniona na lewym skrzydle, co zakończyło się kolejnym golem dla Niemek.

7:4Svenja Huber nieomylna przy rzutach karnych.

1

7:4. Svenja Huber nieomylna przy rzutach karnych.

1
16'

Rzut karny dla Niemek.

6:4. Bardzo ładną akcją popisała się Kinga Achruk.

6:3Anna Loerper ponownie zaskoczyła nasz zespół rzutem z drugiej linii.

14'

Polki popełniły faul w ataku.

5:3. Bramka! Trafiła Saskia Lang.

Jenny Karolius została wykluczona na 2 minuty.

5:3. Saskia Lang znów nieomylna na lewym skrzydle.

Żółtą kartkę otrzymała Saskia Lang.

4:3. W końcu uaktywniła się Monika Kobylińska.

4:2. Bramka! Trafiła Svenja Huber.

9'

Clara Woltering w nieprawdopodobny sposób zatrzymała Kingę Grzyb. I Niemki odzyskały piłkę.

3:2. Na kłopoty Anna Loerper. Rozgrywająca zdobyła gola, kiedy sędziowie sygnalizowali już grę pasywną.

Marta Gęga została wykluczona na 2 minuty.

7'

Sprytny rzut z biodra Kingi Achruk, ale tylko słupek. Polki znów mają problem ze skutecznością w ataku.

2:2Saskia Lang nie pomyliła się przy rzucie z lewego skrzydła.

1:2. Doskonale na kole odnalazła się Joanna Drabik.

1:1. Skutecznie rzut karny wykonała Svenja Huber.

Żółtą kartkę otrzymała Kinga Grzyb.

4'

Rzut karny dla Niemek po faulu na Kim Naidzinavicius.

3'

Ale już zaledwie kilka sekund później faul w ataku popełnił Kinga Achruk.

3'

Jeszcze jedna świetna obrona Adrianny Płaczek.

2'

Adrianna Płaczek zatrzymała rzut Anne Hubinger, ale Marta Gęga nie dała rady powiększyć prowadzenia Polek.

0:1. Polki otworzyły wynik spotkania. Konkretnie uczyniła to z prawego skrzydła Katarzyna Janiszewska.

1
18:01

Zostały już odegrane hymny narodowe, co oznacza, że początek rywalizacji nastąpi dosłownie za kilka chwil.

18:01

Jednym z najpoważniejszych zadań stojących dziś przed naszymi rodaczkami jest znalezienie sposobu na regularne pokonywanie Clary Woltering. Niemiecka bramkarka prezentuje na ME 2016 wyśmienitą formę, co udokumentowała zgarnięciem nagrody MVP w meczach z Holandią i Francją.

18:01

Na około siedem minut przed pierwszym gwizdkiem zapraszamy do zapoznania się z zapowiedzią polsko-niemieckiego starcia.

18:01

Trener Wojciech Nowiński zauważył, że Polki muszą urozmaicić swoją grę w ataku, jeśli chcą myśleć o odniesieniu sukcesu w rywalizacji z Niemkami.

18:01

Dodatkowego smaczku dzisiejszemu pojedynkowi dodaje fakt, że Niemki prowadzi obecnie Michael Biegler, który w latach 2012-2016 był selekcjonerem męskiej reprezentacji Polski.

18:01

Mimo bardzo nieudanego wejścia w turniej, Polki wciąż mogą awansować do kolejnej rundy bez oglądania się na innych. Oto warunki, jakie muszą spełnić, by móc myśleć o wywalczeniu promocji.

18:01

Z kolei Niemki pokazują się jak dotąd na turnieju w Szwecji z dobrej strony. W pierwszym meczu niespodziewanie ograły 30:27 Holandię, zaś w drugim tylko nieznacznie uległy Francji (20:22)

18:01

Polki przystępują do dzisiejszego meczu w bardzo trudnym położeniu. W pierwszych dwóch występach na ME 2016 wysoko uległy bowiem Francuzkom (22:31) i Holenderkom (21:30).

18:01

Witamy serdecznie i zapraszamy do śledzenia relacji na żywo z ostatniego meczu reprezentacji Polski w fazie grupowej mistrzostw Europy 2016 kobiet (grupa B). Rywalkami naszych szczypiornistek są Niemki.