29:23
Zakończony
Szwecja
komentarz

Dziękujemy za to, ze byliście z nami! To już koniec mistrzostw Europy w Chorwacji. Po złote medale sięgnęli Hiszpanie, srebro zdobyli Szwedzi, a z brązowymi medalami zakonczyli turniej Francuzi.

12

29:23 Wynik meczu ustalił Niclas Ekberg.

2

28:22 Mamy wymianę ciosów, ale to już za późno. Hiszpanie coraz bliżej wybuchu wielkiej radości.  Dla Szwedów tafił Jesper Nielsen.

3

Świetna bramka z drugiej linii Lukasa Nilssona.

5

26:20 Przechwycił piłkę Lukas Nilsson i z kontry trafił Philip Henningsson. Walczą jeszcze Szwedzi.

3
2
3
2
7

26:19 Wreszcie obudziła się ofensywa Szwedów. Trafił Simon Jeppsson. Siedem bramek straty i sześć minut do końca spotkania.

2
3

26:18 Błyskawiczna odpowiedź Daniela Sarmiento. Hiszpanie nie pozstawiają rywalom nadziei.

5
6
1
1

25:18 Wreszcie trafili Szwedzi. Bramkaze skrzydła Niclasa Ekberga.

1
2
2
1
3

Viran Morros został wykluczony na 2 minuty.

1
1
4
2
1

25:17 Koncert Hiszpanów trwa. Trafił Alex Dujshebaev.

6
6
2

24:17 I pierwsze trafienie w meczu zaliczył Julen Aguinagalde.

2

23:16 Przechywt Hiszpanów i na pustą bramkę rzucał David Balaguer.

4
3

22:16 Skutecznie rzut karny wykonywał Alex Dujshebaev.

7
7
2
1
1
komentarz

Julen Aguinagalde doskonale popracował na kole i wywalczył rzut karny dla swojego zespołu.

2
4
2
2
1
48'

W pierwszej połowie królował Appelgren. Teraz sytuacja się odwróciła - najjaśniejszą postacią na boisku jest Arpad Sterbik.

3
3
3
1

21:16 Bezbłędne trafienie Raula Entrerriosa. I doskonała postawa w obronie Alexa Dujshebaeva! Uratowali się Hiszpanie, a Szwedzi mogą tylko łapać się za głowy. Druga połowa jest dla nich katastrofalna - w ciągu piętnastu minut zdobyli tylko dwie bramki.

1

Słupek. Nieskutecznie rzut karny wykonywał Niclas Ekberg.

3
4
2
1
3

Eduardo Gurbindo został wykluczony na 2 minuty.

1
2
3

20:16 Wreszcie przełamał się  Philip Henningsson.

1
2
2
3
3

20:15 Ależ przelobował Appelgrena David Balaguer. Piękna bramka!

5
4
1
1
1
42'

1
40'

Doskonały przechwyt Alexa Dujshebaeva i Hiszpanie przed szansą na cztery bramki przewagi.

5
6
1
2

18:15 Przechwyt i kontra w wykonaniu Aitor Arino. Hiszpanie znów z trzema oczkami przewagi.

4
5
1
1

Nieskutecznie rzut karny wykonywał Ferran Sole. Doskonała interwencja Mikaela Appelgrena

1
2
2
3
5
37'

Kolejna dobra interwencja Sterbika. Hiszpański golkipier doprowadza Szwedów do szewskiej pasji. Ogromne kłopoty graczy Trzech Koron w ataku.

1

16:15 I jest pierwsza bramka Szwedów w tej połowie. Trafił Mattias Zachrisson.

2
3
3
3
4

16:14 Bramka! Trafił David Balaguer. Bezradni są w tej połowie Szwedzi, za to Hiszpanie z całą mocą rzucili się do walki.

4
3

15:14 Skutecznie rzut karny wykonywał Ferran Sole. I to jest pierwsze prowadzenie Hiszpanów od 4. minuty pojedynku.

3
34'

3
4
1
1
2
33'

Hiszpanie zaskoczyli rywali zmianą w systemie obrony. Kolejna w tej połowie strata piłki Szwedów, ale znów uratował ich Appelgren.

2
3
5
1
2

14:14 Kontra w wykonaniu Hiszpanów i jest już remis. Trafił David Balaguer.

1
30'

Rozpoczynamy drugą połowę!

2
2
komentarz

Na pierwszoplanową postać szwedzkiego zespołu wyrósł niewątpliwie Mikael Appelgren. Golkiper obronił jedenaście z dwudziestu trzech rzutów, co oznacza, że jego skuteczność wynosi 48 procent. Znacznie słabiej na jego tle spisuje się hiszpański duet Corrales - Sterbik.

1
30'

Szwedzi mieli szansę na odskoczenie na trzy oczka, ale piłkrę stracił Gottfridsson. Hiszpanie nie zdążyli jednak wyprowadzić skutecznej akcji i po trzydziestu minutach gry na tablicy hali w Zagrzebiu widnieje 12:14.

2

11:14 Zaskakujący rzut z podłoża Jima Gottfridssona.

1

11:13 Kolejny błąd w obronie Hiszpanów. Tym razem problemy Hiszpanów w defensywie wykorzystał Mattias Zachrisson.

5
2
3
3
7

11:12 Skutecznie rzut karny wykonywał Ferran Sole.

2

9:12 Kompletnie pogubili się w obronie Hiszpanie. Zupełnie niepilnowany na kole Jesper Nielsen i kolejna bramka obrotowego.

1

9:10 Strata Arnessona sprawiła, że przed kolejną szaną na zmniejszenie przewagi rywali stanęli Hiszpanie.Z lewego skrzydła doskonale rzucił Aitor Arino.

3
3
1
1
22'

Czas dla Szwecji.

2
1

8:10 I mamy pierwszą w finale bramkę przedstawiciela PGNiG Superliga Mężczyzn. Trafił zawodnik mistrzów Polski - Alex Dujshebaev.

3
6
1
1
1

Mattias Zachrisson został wykluczony na 2 minuty.

3
2
1
5
1

7:10 Skutecznie i efektownie rzut karny wykonywał Niclas Ekberg.

3
2
2
2
20'

Rzut karny dla Szwecji, na parkciecie pojawił się Arpad Sterbik.

1
1
1
1
1

7:9 Nieudany rzut Entrerriosa, ale zebrali piłkę Hiszpanie i bezbłędna poprawka Gedeona Guardioli.

1

6:8 Błyskawiczna odpowiedź Mattiasa Zachrissona. Szybko pozbierali się Szwedzi i znów udało im się odskoczyć.

1
1
1

6:7 Kontra  Ferrana Sole i już tylko jedną bramkę straty mają Hiszpanie.

2
2

5:7 I wreszcie jest! Po sześciu minutach bez bramki dla La Rioja trafił Raul Entrerrios.

2
1
1
15'

Nie mogą się przebić Hiszpanie przez defensywę rywali. 60 procent skutecznych obron ma Appelgren.

1
1
3
12'

I znów kontratak! Szwedzi są niezmordowani w wyprowadzaniu szybkich ataków, ale tym razem spudłował Max Darj.

1
1
1

4:7 I kolejna kontra w wykonaniu Hampusa Wanne. Szwedzi odskakują.

1
1
2
11'

Czas dla reprezentacji Hiszpanii.

2

4:6  I znów piękna parada Appelgrena! Błyskawiczną kontrę wyprowadzili Szwedzi, zawsił w powietrzu Hampus Wanne i trafił!

1
2
1
2

4:5 Znów na minimalne prowadzenie wychodzą Szwedzi. Trafił Jim Gottfridsson.

2
1
2

4:4 Błyskawicznie odpowiedział jednak Eduardo Gurbindo.

1
2

3:4 Bramka! Trafił Jesper Nielsen. To już trzecie trafienie tego zawodnika w tym meczu!

1
1
1
1
8'

W ostatnim fragmencie spotkania błyszczą przede wszystkim defensorzy. Szwedzi znów mają wielkie wsparcie w bramkarzu p tym razem doskonale spisuje się Mikael Appelgren

1
1
1
7'

Znów nieskutecznie Hiszpanie, tym razem pomylił się Aguinagalde. I bardzo szybki atak Szwedów, kontra się jednak nie udała. Trzy Korony konstruują atak pozycyjny.

2
2
2

3:3 Ależ interwencja Appelgrena! Piłka w rękach Szwedów, błyskawiczna kontra i znów trafia Jesper Nielsen. Jest remis!

1
1
3
3

3:2 Skutecznie rzut karny wykonywał Ferran Sole.

3
2
1

2:2 Druga próba Jespera Nielsena i tym razem kołowy się nie pomylił. Od początku mamy prawdziwą wymianę ciosów.

1

1:1 Nieskutecznie rzucał Jesper Nielsen, ale poprawka w wykonaniu Niclasa Ekberga była już bezłbędna.

1
1
1
1

1:0 I od pięknego trafienia zaczynają Hiszpanie. Trafił Valero Rivera.