Pjongczang 2018: drugie złoto Kjelda Nuisa. Polacy na dalekich miejscach

Kjeld Nuis wywalczył złoty medal na dystansie 1000 metrów. Dla holenderskiego panczenisty jest to drugie olimpijskie triumf w Pjongczangu. Polacy zajęli odległe miejsca.

Daniel Ludwiński
Kjeld Nuis Getty Images / Andreas Rentz / Kjeld Nuis
Kjeld Nuis, który wcześniej był najlepszy na dystansie 1500 metrów, startował w ostatniej parze. Holender od początku narzucił ostre tempo i przez praktycznie cały dystans miał czas dający mu prowadzenie. Jak się okazało, Nuis nie zwolnił już do samej mety i mógł fetować swój sukces.

Drugie miejsce zajął Havard Lorentzen, a trzecie Tae-Yun Kim.

Polacy uplasowali się na odległych pozycjach. Sebastian Kłosiński, najlepszy z naszych zawodników, był siedemnasty. Konrad Niedźwiedzki zajął dwudzieste trzecie, a Piotr Michalski trzydzieste pierwsze miejsce.