MŚ na krótkim basenie: Radosław Kawęcki w finale

W popołudniowej sesji pierwszego dnia pływackich mistrzostw świata na krótkim basenie wystartowało dwóch Polaków. Lepiej z nich spisał się Radosław Kawęcki, który wywalczył awans do finału.

Łukasz Witczyk
W półfinałowej rywalizacji Radosław Kawęcki zajął siódme miejsce. Najlepszy czas uzyskał Mitchell James Larkin, a Polak stracił do niego 0,92 sek. W półfinale na dystansie 100 metrów stylem motylkowym wystartował Paweł Korzeniowski, lecz nie udało mu się wywalczyć awansu. Reprezentant Polski zajął 10. lokatę, a do ósemki zabrakło mu zaledwie 0,14 sek.
W środę rozdano pierwsze medale mistrzostw świata na krótkim basenie, które rozgrywane są w Doha. Na 200 metrów stylem dowolnym najlepszy był Chad le Clos, srebro zdobył Daniła Izotow, a na najniższym stopniu podium stanął Ryan Lochte. Z kolei na 200 metrów kobiet stylem motylkowym najlepsza była Mireia Belmonte Garcia, która wyprzedziła Katinkę Hosszu oraz Franziske Hentke. Chwilę później Hiszpanka triumfowała na dystansie 400 metrów stylem zmiennym. Ponownie wyższość Balmonte Garcii uznać musiała Hosszu, a trzecia była Hannah Miley.

Medale rozdano również w sztafetach. W rywalizacji mężczyzn na dystansie 4x100 metrów najlepsi byli Francuzi, a medale zdobyli również Rosjanie i Amerykanie. Z kolei w wyścigu 4x200 stylem dowolnym kobiet wygrały Holenderki, po srebro sięgnęły Chinki, a brązowy medal przypadł Australijkom.