Srebro Radosława Kawęckiego na MŚ w finale na 200 metrów stylem grzbietowym!

Radosław Kawęcki zdobył srebrny medal mistrzostw świata w wyścigu na 200 metrów stylem grzbietowym. Zwyciężył Mitchell James Larkin.

Piotr Ziemka
Radosław Kawęcki tradycyjnie rozpoczął spokojnie. Po stu metrach zajmował ósmą lokatę. 50 metrów przed metą plasował się już na piątym miejscu. Ostatnią pięćdziesiątkę szybciej od Polaka pokonał jedynie Mitchell James Larkin.
Australijczyk uzyskał najlepszy czas podczas eliminacji i półfinałów. Najlepiej spisał się też w decydującej rozgrywce. Po 1/4 i 2/4 zmagań Larkin był jeszcze drugi (prowadził Ryosuke Irie). Na kolejnym punkcie pomiaru czasu znajdował się już na czele.

Jako trzeci rywalizację ukończył reprezentant gospodarzy - Jewgienij Ryłow. Siódmy finiszował mistrz olimpijski z Londynu - Tyler Clary.

Kawęcki wicemistrzem świata został również w 2013 roku. W finale MŚ seniorów na 200 metrów stylem grzbietowym Polak uczestniczył czwarty raz z rzędu. W 2009 roku sklasyfikowano go na siódmym miejscu, a dwa lata później - na piątym.

To 22. medal dla Polski w historii MŚ na basenie 50-metrowym.