Siódme miejsce Polaków w wyścigu 4x200 metrów kraulem na MŚ w Budapeszcie

Polacy zajęli siódme miejsce w wyścigu 4x200 metrów stylem dowolnym podczas odbywających się na 50-metrowym basenie w Budapeszcie mistrzostw świata 2017 w pływaniu.

Piotr Ziemka
PAP / Adam Warżawa
W eliminacjach Kacper MajchrzakFilip Zaborowski, Antoni Kałużyński i Jan Świtkowski zajęli ósmą pozycję. W finale uplasowali się o jedno miejsce wyżej. Biało-Czerwoni uzyskali czas 7:09.62. Wygrali Stephen Milne, Nicholas Grainger, Duncan Scott oraz James Guy z Wielkiej Brytanii (7:01.70). Srebrne medale zdobyli Rosjanie: Michaił Dowgaliuk, Michaił Wekowiszczew, Daniła Izotow i Aleksandr Krasnych (7:02.68). Na trzecim stopniu podium stanęli Blake Pieroni, Townley Haas, Jack Conger oraz Zane Grothe ze Stanów Zjednoczonych (7:03.18).