Radosław Kawęcki i Filip Zaborowski awansowali do finału ME w Kopenhadze

W Kopenhadze rozpoczęły się mistrzostwa Europy 2017 w pływaniu na 25-metrowym basenie. W pierwszej podczas tego czempionatu sesji porannej zaprezentował się Radosław Kawęcki.

Piotr Ziemka
Radosław Kawęcki WP SportoweFakty / Łukasz Trzeszczkowski / Na zdjęciu: Radosław Kawęcki
Aktualny mistrz świata i mistrz Europy w pływaniu na krótkiej pływalni zakwalifikował się do finału z szóstym rezultatem kwalifikacji. Radosław Kawęcki pokonał 200 metrów stylem grzbietowym w 1:52.03. 26-letni Polak prowadził po stu metrach w czwartym wyścigu kwalifikacyjnym. Ostatecznie zajął w nim trzecie miejsce. Najlepszy wynik miał startujący w trzeciej serii Niemiec Christian Diener (1:49.77).

Finał tej konkurencji zostanie rozegrany w środowej sesji wieczornej. Wystąpi w niej także Filip Zaborowski, który miał piąty wynik eliminacji (3:41.47) na 400 metrów kraulem. W ostatnim wyścigu kwalifikacyjnym 23-letni Polak zajął drugie miejsce - triumfował Aleksander Krasnych (3:41.29).

Drugie miejsce w eliminacjach rywalizacji na 100 metrów stylem motylkowym zajął Konrad Czerniak. Złoty medalista europejskiego czempionatu z 2011 roku uzyskał w Kopenhadze czas 50.48. Najlepiej w tej fazie spisał się Włoch Piero Codia (50.40). Do półfinału zakwalifikował się także Michał Chudy (51.13 i czternaste miejsce).

Polska sztafeta 4x50 m stylem dowolnym w składzie Paweł Juraszek, Filip Wypych, Jakub Książek, a także Kacper Stokowski uplasowała się na ósmej pozycji (1:26.38), ostatniej dającej udział w zmaganiach o medale.

Czy Radosław Kawęcki zdobędzie w Kopenhadze medal mistrzostw Europy?