Zwycięstwo Radosława Kawęckiego w International Swimming League w College Park

Radosław Kawęcki wygrał wyścig na 200 metrów stylem grzbietowym podczas zawodów International Swimming League na krótkim basenie w College Park.

Piotr Ziemka
Radosław Kawęcki WP SportoweFakty / Łukasz Trzeszczkowski / Na zdjęciu: Radosław Kawęcki
Radosław Kawęcki prowadził już po pięćdziesięciu metrach - miał wówczas 16 setnych sekundy przewagi nad drugim Johnem Shebatem. Brązowy medalista mistrzostw świata 2018 utrzymał przodownictwo do końca, zwyciężył z czasem 1:51.68 i zdobył 9 punktów dla zespołu Cali Condors do klasyfikacji drużynowej. Shebat - będący w tej samej ekipie co Kawęcki - finiszował drugi z rezultatem 1:52.15.

Pływacy z drużyny Cali Condors ustrzelili dublet również w wyścigu na 100 metrów stylem dowolnym. Drugie miejsce zajął Kacper Majchrzak (46.43). Wygrał Caeleb Dressel (45.69). W poprzednich zawodach cyklu International Swimming League z udziałem Polaków, Majchrzak był drugi na 200 metrów kraulem - w College Park w tej konkurencji sklasyfikowano go na szóstym miejscu.

Trzecia na 50 metrów kraulem była Katarzyna Wasick (Wilk). Uczestniczka trzech edycji igrzysk olimpijskich uzyskała czas 24.23. Przed nią znalazły się Beryl Gastaldello (23.81) i Pernille Blume (24.19).

W sprincie stylem motylkowym na szóstej pozycji został sklasyfikowany Jan Świtkowski (23.61). W tej konkurencji również triumfował Dressel (22.21).

W indywidualnych wyścigach zaliczanych do International Swimming League występuje ośmiu pływaków - po dwóch z czterech zespołów uczestniczących w danych zawodach.

Najlepszą drużyną w College Park okazała się LA Current (495 punktów), w składzie której znaleźli się między innymi: Gastaldello, Tom Shields, Kathleen Baker, Michael Chadwick, Andrew Seliskar, Matthew Grevers, Chase Kalisz i Felipe Lima. Drugie miejsce zajęła ekipa Cali Condors (489,5), trzecie DC Trident (322,5), a czwarte NY Breakers (315).

Czy Radosław Kawęcki zdobędzie medal mistrzostw Europy 2019 na 25-metrowym basenie?