Konrad Czerniak - nadzieja medalowa w Rio 2016

Obok Radosława Kawęckiego polskim faworytem do medalu w pływaniu na IO w Rio de Janeiro jest Konrad Czerniak. Na mistrzostwach Europy w Londynie pływak z Puław zdobył srebro na 100 m stylem motylkowym i zaostrzył apetyty przed zmaganiami w Brazylii.

Szymon Łożyński

Wiele wskazuje na to, że nie tylko Radosław Kawęcki po dwunastu latach posuchy zdobędzie dla Polski medal w pływaniu na igrzyskach olimpijskich. Do Rio de Janeiro z realnym celem stanięcia na podium udał się również Konrad Czerniak.

Kariera zawodnika pochodzącego z Puław nabrał rozpędu po bardzo udanych dla niego mistrzostwach Europy na krótkim basenie (25 m) w Szczecinie w 2011 roku. Wówczas Czerniak wywalczył aż trzy medale (dwa złota - na 50 m stylem dowolnym i na 100 m stylem motylkowym oraz brąz na 50 m stylem motylkowym). Jeszcze tego samego roku główny zainteresowany zdobył srebro mistrzostw świata w Szanghaju na swoim koronnym dystansie.

Z kolejnych dwóch mistrzostw globu Czerniak także przywoził medale, dokładnie brązowe z Barcelony (2013 rok) i Kazania (2015 rok). W obecnym sezonie najważniejszym sprawdzianem dla pływaków ze Starego Kontynentu był czempionat, rozegrany w maju w Londynie. W nim po złoto sięgnął Kawęcki, a Czerniak został wicemistrzem Europy na 100 m stylem motylkowym.

Otylia Jędrzejczak, trzykrotna medalistka olimpijska z Aten, uważa że obu naszych reprezentantów stać na olimpijskie podium. Oby słowa byłej mistrzyni świata sprawdziły się w Rio de Janeiro. Dwa medale dla Polski na pływalni kibice przyjęliby z dużym zadowoleniem. Czerniak wystartuje w Brazylii na 100 m stylem dowolnym i motylkowym.

Czy Konrad Czerniak zdobędzie medal na IO w Rio de Janeiro?