Stephane Antiga: To był idealny debiut

Reprezentacja Polski w siatkówce rozpoczęła turniej olimpijski w Rio de Janeiro od szybkiego zwycięstwa nad Egiptem w trzech setach. Trener mistrzów świata był bardzo zadowolony.

Grzegorz Wojnarowski
PAP / PAP/Adam Warżawa

Biało-Czerwoni kontrolowali spotkanie z Egiptem od pierwszego do ostatniego gwizdka i łatwo zakończyli je zwycięstwem 3:0. Zawodnicy reprezentacji Polski prezentowali się bardzo dobrze w każdym elemencie.

- To było idealne rozpoczęcie igrzysk w naszym wykonaniu. Pierwszy mecz na jakimkolwiek turnieju nigdy nie jest łatwy, a już na igrzyskach wyjątkowo trudny. A my zagraliśmy na otwarcie świetne spotkanie - powiedział po meczu Stephane Antiga.

Szkoleniowiec przyznał, że afrykański rywal starał się podjąć walkę z jego podopiecznymi tylko przez pierwsze dwa sety. - W dwóch pierwszych partiach Egipcjanie dobrze atakowali i udanie bronili, więc musieliśmy być cały czas bardzo skoncentrowani i grać bezbłędnie. W trzeciej zdominowaliśmy ich już całkowicie od początku, co pozwoliło mi na dokonanie zmian - powiedział.

W drugiej połowie ostatniego seta na boisku pojawili się na dłużej liczni zmiennicy, tacy jak Piotr Nowakowski, Rafał Buszek, Dawid Konarski czy Bartosz Bednorz i wszyscy zaliczyli swój olimpijski debiut. - Bardzo się cieszę, że rezerwowi też mogli zagrać w tym spotkaniu. Zależało mi na tym, żeby wszyscy moi zawodnicy czuli się potrzebni i przydatni drużynie. Może nie spędzili na boisku zbyt wiele czasu, ale mogli poczuć atmosferę igrzysk. A także, co równie ważne, zmierzyć się z presją tego turnieju, który jest inny niż wszystkie - zakończył Antiga.