Rio 2016. Badminton: porażka polskiego debla

Duetowi Przemysław Wacha / Adam Cwalina nie udał się pierwszy występ na igrzyskach w Rio de Janeiro. Polscy badmintoniści przegrali z Koreańczykami Kim Gi Jung-Kim Sa Rang 0:2.

Marcin Górczyński
PAP / Artur Reszko

Naszym reprezentantom nie wyszedł szczególnie początek pierwszego seta. Oddali inicjatywę Koreańczykom i musieli gonić do końca partii. Utytułowani rywale - medaliści mistrzostw świata -  świetnie bronili, kontrolowali przebieg meczu i nie wypuścili z rąk siedmiopunktowej przewagi.

Po zmianie stron gra Przemysława Wachy i Adama Cwaliny zaczęła wyglądać lepiej. Prowadzili nawet 4:1 i wydawało się, że znaleźli sposób na rywali. Koreańczycy coraz lepiej radzili sobie z zagraniami pod siatką i uciekli Biało-Czerwonym na kilka oczek. Podobnie jak w pierwszym secie, strata z wcześniejszej fazy okazała się decydująca.

Polacy nie odpadają z turnieju, bowiem rywalizacja deblistów toczy się w grupach. W następnych pojedynkach Wacha z Cwalina zagrają z Duńczykami Mogensenem i Boe oraz brytyjską parą Ellis-Langridge.

Grupa C gry deblowej mężczyzn:

Przemysław Wacha/Adam Cwalina (Polska) -  Kim Gi Jung/Kim Sa Rang (Korea Południowa) 0:2 (14:21, 15:21)