Rio 2016. Kajakarstwo górskie: Szczepański i Pochwała bez medalu. Złoto dla Słowaków

Marcin Pochwała i Piotr Szczepański uplasowali się na piątym miejscu w finale C2 w kajakarstwie górskim. Tym samym powtórzyli swój wynik z igrzysk olimpijskich w Londynie w 2012 roku.

Łukasz Żaguń
Piotr Szczepanski (z lewej) i Marcin Pochwala (z prawej) PAP/EPA / PAP/EPA/ORESTIS PANAGIOTOU / Piotr Szczepanski (z lewej) i Marcin Pochwala (z prawej)

Przed czwartkowym finałem C2 kajakarzy górskich kibice mieli duże apetyty. W ich pamięci było jeszcze piąte miejsce naszych reprezentantów w Londynie sprzed czterech lat. Tym razem miało być lepiej. Ale nie było, choć nie można powiedzieć, że Polacy zawiedli. Na pewno zrobili, co mogli. Zaliczyli poprawny przejazd, tyle że brakowało im chyba nieco ryzyka.

W półfinale polska para uplasowała się na piątym miejscu. Co prawda po przejeździe finałowym zajmowała trzecie miejsce, ale musiała poczekać jeszcze na występ trzech par. Dwie z nich okazały się szybsze i tym samym Polacy musieli pogodzić się z tym, że na podium nie staną.

Wielki sukces świętować mogą natomiast Słowacy, w składzie: Ladislav Skantar - Peter Skantar. W eliminacjach zajęli szóste miejsce, a w wielkim finale okazali się najszybsi. Za ich plecami uplasowali się natomiast Brytyjczycy (David Florence i Richard Houslow) i Francuzi (Gauthier Klauss i Matthieu Peche).