Rio 2016: polskie szablistki pozbierały się po porażce i powalczą o piąte miejsce

Polskie szablistki pokonały Meksyk w walce o miejsca 5-8 w turnieju drużynowym podczas igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro.

Kacper Kowalczyk
Bogna Jóźwiak w 1/32 finału szermierki kobiet WP SportoweFakty / Łukasz Trzeszczkowski / Bogna Jóźwiak w 1/32 finału szermierki kobiet

Niespełna pół godziny po dramatycznym i przegranym boju z Amerykankami o wejście do strefy medalowej, Aleksandra Socha, Bogna Jóźwiak i Małgorzata Kozaczuk znów weszły na olimpijską planszę. Musiały uspokoić swoje emocje i stanąć do walki o pozycje 5-8.

Ich przeciwniczkami były Meksykanki, które zakwalifikowały się do igrzysk na bazie przepustki dla najlepszej ekipy z kontynentu amerykańskiego na miejscach 5-16. w w rankingu. W ćwierćfinale zostały pokonane w ekspresowym tempie przez Rosjanki.

Debiutujące w igrzyskach Julieta Toledo, Tania Arrayales i Ursula Gonzalez nie miały też zbyt wiele szans z Biało-Czerwonymi, które wygrały pewnie 45:23. Dobrze radziła sobie także Marta Puda, która zastąpiła w drugiej walce Kozaczuk.

Dzięki zwycięstwu Polki o godz. 17:45 naszego czasu zagrają o piąte miejsce z Koreankami, zaś Meksykanki czeka walka o siódmą pozycję z drużyną Francji.

O miejsca 5-8. turnieju drużynowego szablistek:

Polska (Aleksandra Socha, Bogna Jóźwiak, Małgorzata Kozaczuk, Marta Puda) - Meksyk (Julieta Toledo, Tania Arrayales, Ursula Gonzalez) 45:23

Które miejsce zajmą polskie szablistki w turnieju drużynowym?