Rio 2016: Małgorzata Hołub, Justyna Święty i Patrycja Wyciszkiewicz awansowały do 1/2

Trzy Polki uczestniczyły w eliminacjach biegu na 400 metrów podczas igrzysk olimpijskich 2016 w Rio de Janeiro. Wszystkie zakwalifikowały się do 1/2 finału.

Piotr Ziemka
Newspix / Ronald Hoogendoorn / Foto Olimpik

Do fazy półfinałowej awansowały 24 biegaczki - po dwie najlepsze z ośmiu biegów eliminacyjnych oraz osiem z najlepszymi czasami spośród tych, których zabrakło w czołowych dwójkach.

Jako pierwsza z reprezentantek Polski zaprezentowała się Patrycja Wyciszkiewicz. Zajęła czwartą lokatę w trzecim biegu, uzyskała czas 52.02. W siódmym wyścigu trzecia była Justyna Święty (51.82). Z kolei w ósmym, ostatnim Małgorzata Hołub również uplasowała się na trzeciej pozycji (51.80).

W klasyfikacji łącznej Hołub została sklasyfikowana na dwudziestym miejscu. Święty miała 21. wynik, a Wyciszkiewicz - 24.