Rio 2016: niespodzianka w "polskiej" grupie! Brazylijczycy zatrzymani przez Egipt. To nie jest dobry wynik dla Polski

W pojedynku 4. kolejki grupy A turnieju piłkarzy ręcznych podczas igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro, reprezentacja Brazylii niespodziewanie straciła punkt, remisując 27:27 z Egiptem.

Tomasz Rosiński
PAP/EPA / PAP/EPA/MARIJAN MURAT

Brazylijczycy, gospodarze IO 2016, po wygranej z Niemcami liczyli na spokojne zwycięstwo z niżej notowanymi Egipcjanami. Jednakże ekipa z Afryki przypomniała sobie dobrą grę ze starcia ze Szwecją (26:25) i wywalczyła punkt w pojedynku z Canarinhos, a była nawet blisko triumfu, gdyż w 58. minucie prowadziła 27:25.

Egipscy szczypiorniści już na początku rywalizacji chcieli pokazać pazur i szybko udało im się wyjść na prowadzenie 3:1. Afrykanie dość zaskakująco przeważali, a brazylijska drużyna nie mogła znaleźć recepty na ich wysoką dyspozycję na tym etapie konfrontacji (7:5 w 10. minucie potyczki).

Ahmed El-Ahmar oraz spółka raz za razem, ku zdumieniu brazylijskiej publiczności, wykorzystywali swoje okazje w ofensywie i po 1/3 zawodów wygrywali różnicą czterech bramek - 12:8. Przed przerwą zawodnicy z Kraju Kawy tylko częściowo zniwelowali straty do przeciwników i zeszli do szatni przegrywając 13:15.

Faraonowie po zmianie stron wciąż poczynali sobie bez kompleksów, nie zważali na żywiołowy doping miejscowych fanów i po pierwszym kwadransie drugiej odsłony batalii byli coraz bliżej sprawienia sporej niespodzianki w "polskiej" grupie (21:18).

Jose Guilherme de Toledo i jego reprezentacyjni koledzy wzięli się do pracy dopiero około 50. minuty, zbliżając się do Egiptu na jedno trafienie (22:21). Od tego momentu gra się wyrównała, co zapowiadało emocjonującą końcówkę meczu w Rio de Janeiro. Ostatecznie Brazylijczycy dopięli swego w 59 minucie i doprowadzili do remisu 27:27, ale na zdobycie zwycięskiego gola zabrakło im czasu.

W ostatniej serii gier Brazylia zagra ze Szwecją, zaś Egipt zmierzy się z Niemcami.