Kolejny medal Polaków w Rio! Daniel Pek wywalczył srebro

Daniel Pek po raz drugi w karierze zdobył medal na igrzyskach paraolimpijskich. Reprezentant Polski zajął drugie miejsce w biegu na 1500 metrów w kategorii T20 i powtórzył wyczyn z Londynu, kiedy to również zdobył srebro. Czwarty był Rafał Korc.

Patryk Kurkowski

Poza zasięgiem rywali w finale był Michael Brannigan. Amerykanin już na drugim okrążeniu wysunął się na prowadzenie, którego nie oddał do samego końca. Uzyskał on fantastyczny czas 3:51.73.

Za nim trwała natomiast wyrównana walka, w której udział brali dwaj Biało-Czerwoni. O wszystkim zadecydował finisz, na którym najwięcej sił miał Daniel Pek. 25-letni zawodnik jako drugi wpadł na metę i wyprzedził o 0,07 sekundy Peymana Nasiriego Bazanjaniego. Irańczyk uprzedził tym samym drugiego z naszych reprezentantów - Rafała Korca, który przegrał z nim o 0,3 sekundy.

Pek powtórzył wyczyn z Londynu, kiedy także zgarnął srebrny medal. Korc natomiast był blisko tego osiągnięcia, bo przed czterema laty stanął na najniższym stopniu podium.