Kolejny fantastyczny dzień Polaków w Rio!

Reprezentanci Polski znowu znakomicie spisali się na igrzyskach paraolimpijskich w Rio. Biało-Czerwoni powiększyli swój dorobek o kolejne cztery krążki, w tym jeden złoty. Jak tak dalej pójdzie, to zdobędą więcej medali niż w Londynie!

Patryk Kurkowski

Anna Harkowska - srebro

Ona jest ze srebra! Polka po raz czwarty w karierze została wicemistrzynią paraolimpijską. Cztery lata temu w Londynie trzykrotnie stawała na drugim stopniu podium - w kolarstwie torowym (3000 m na dochodzenie) oraz w kolarskiej jeździe indywidualnej na czas i w wyścigu ze startu wspólnego.

W Rio także bardzo dobrze spisała się na czasówce na dystansie 20 kilometrów w klasie C5. Harkowska zajęła drugie miejsce, wyprzedzając Amerykankę Samanthę Bosco. O złocie nie było mowy. Brytyjka Sarah Storey pokonała naszą zawodniczkę o ponad 1,5 minuty.

Czy Polacy zdobędą na igrzyskach paraolimpijskich zdobędą więcej niż 30 medali?